У зв’язку з незадовільним станом здоров’я Олександра Шепелева судові засідання 10 квітня відкладено.
Про це повідомляє «Судовий репортер».
О 10 ранку Шепелев був доставлений під конвоєм до Києво-Святошинського суду, де має слухатись по суті справа про замах на вбивство банкіра Сергія Дядечка у 2011 році. Кілька засідань поспіль суд намагається провести підготовче засідання. Останні два рази ці спроби закінчувалися викликом медиків.
У Шепелева постійно діагностують підвищений артеріальний тиск.
Із документів наданих суду відомо, що у Шепелева зламана нижня щелепа і є два хронічні захворювання. Адвокат сказав, що це розсіяний склероз і гіпертонічна хвороба ІІ ступеня. Крім того, з 23 березня він голодує і лікарі рекомендують йому відновлення харчування.
Водночас із документів вбачається, що Шепелев не приймає деякий перелік ліків і, на думку, медиків зриває цим курс лікування. Його адвокати стверджують, що лікування в ізоляторі СБУ неправильне, бо деякі ліки призначені неправильно. Такого висновку дійшли лікарі, які обстежували його 6 квітня. Захист наполягає, щоб Шепелева обстежували незалежні лікарі.
Адвокат Андрій Циганков вкотре попросив відкласти засідання у зв’язку зі станом здоров’я його підзахисного і викликати швидку допомогу. Він заявив, що протягом двох місяців Шепелеву не надається належна медична допомога, не проведено жодного експертного дослідження його здоров’я. Циганков стверджує, що в його клієнта передінфарктний і передінсультний стан.
«Протягом більше двох місяців таке ставлення до мого підзахисного, відповідно до практики ЄСПЛ, називається не інакше як катування… Необхідна госпіталізація Шепелева, але сторона обвинувачення тисне на лікарів, які проти його волі підписують відмову», – сказав адвокат Юрій Татьков.
Суддя: Ваш стан покращився, Шепелев?
Шепелев: Нет, не покращився, Ваша честь. Сейчас давление… В пятницу 226 давление. Все фиксируется. Мне ничего лучше и легче не становиться.
Суддя: Правда, що Ви препарати відмовляєтесь приймати?
Шепелев: Это ложь, Ваша честь! Каждый препарат открывается под видеокамеру. Запивается и показывается рот. Это ложь!.. Все препараты выпиваются под видеокамеру. Делайте запрос.
Прокурор повідомив, що за результатами обстеження у п’ятницю, 6 квітня, лікарі швидкої не побачили необхідності в його госпіталізації.
Також прокурор надав відповідь начальника відділу забезпечення досудового слідства СБУ, в ізоляторі якого утримуюється Шепелев. У документі йдеться, що під час медоглядів обвинувачений, ймовірно, симулює захворювання. Зокрема, коли вимірюється тиск і пульс, Шепелев начебто напружує м’язи плечового поясу і затримує дихання, що може підвищити показники.
Перед конвоюванням до суду 10 квітня Шепелев був обстежений в ізоляторі СБУ і, на думку лікаря, може утримуватись під вартою і брати участь в інших процесуальних діях.
Головуючий суддя сказав, що для призначення експертизи здоров’я Шепелева необхідно провести хоча б підготовче засідання.
У підсумку Києв-Святошинський суд ухвалив вкотре відкласти засідання і викликати швидку допомогу.
Аналогічна ситуація склалася минулого тижня в Дарницькому суді, де слухається епізод про замах на Дядечка у 2013 році. Суду також прийшлося викликати медиків.
Як відомо, Шепелев під вартою перебуває в тимчасовому ізоляторі СБУ, а не звичайному слідчому ізоляторі. Прокурори пояснюють це заходами безпеки.
Також 10 квітня на 14.30 було заплановане засідання в Оболонському суді Києва. Але його відклали, оскільки Шепелева не доставили в суд, бо він у цей час був у лікарні.
Зараз у судах міста Києва і Київської області знаходиться чотири кримінальні справи стосовно Олександра Шепелева.
Києво-Святошинський суд має слухати справу про замах на вбивство банкіра Сергія Дядечка у 2011 році. За версією обвинувачення, Шепелев вирішив убити Дядечка, оскільки той знав про його схеми розкрадання коштів «Родовід Банку». Машину Дядечка обстріляли, але він вижив.
У Дарницькому суді перебуває справа щодо Шепелева про фальсифікацію кримінальної справи проти Дядечка в Росії і ще один замах на його вбивство у 2013 році.
Окрім цього, Шепелеву інкримінується розтрата коштів «Родовід Банку» в сумі понад 300 млн грн, а з серпня 2016 – державна зрада. Ці епізоди до суду ще не передані.
З лютого 2018 він перебуває під вартою.
Раніше, у 2014 році, в статусі підозрюваного, перебуваючи в лікарні, він втік разом із конвоїром і переховувався за кордоном. В останній час проживав у Росії.
Раніше колишній тимчасовий адміністратор «Родовід Банку» Сергій Щербина розповідав, що Шепелев був «смотрящим» у банку від Юлії Тимошенко.