Колишньому голові Конституційного Суду України Олександр Тупицькому повідомлено підозру у несанкціонованому втручанні в роботу автоматизованої системи, що призвело до підробки інформації, вчиненому повторно, за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 361 КК України).
Про це повідомляє пресслужба Офісу генпрокурора.
За версією слідства, ексголова Конституційного Суду за попередньою змовою з головним бухгалтером цього суду вчинили несанкціоноване втручання в роботу автоматизованої системи дистанційного обслуговування клієнтів Державної казначейської служби України при підписанні електронних бухгалтерських документів, в результаті чого було спотворено інформацію про дійсного їх підписувача.
Після відсторонення від посади через повідомлення про підозру в грудні 2020-го, Тупицький передав носій із власним ключем кваліфікованого електронного підпису та пароль до нього головному бухгалтеру і дав вказівку про використовувати ключ від його імені та замість нього для підписання платіжних та інших документів. Підпис використовувався і під час перебування Тупицького за кордоном.
Таким чином підписано понад 200 електронних платіжних доручень, електронних документів з бюджетних зобов’язань, з розподілу показників зведених кошторисів, розподілів відкритих асигнувань та кошторисних призначень тощо.
Інкриміновані Тупицькому дії караються позбавленням волі на строк від 3 до 6 років із забороною обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю до 3 років.
Нагадаємо, що в кінці травня цього року Офіс Генерального прокурора скерував до Подільського районного суду Києва обвинувальний акт стосовно колишнього Голови Конституційного Суду України за фактами злочинів проти правосуддя.
За два місяці у Подільському суді так і не вдалося навіть розпочати підготовче судове засідання: не з’являється Тупицький або його адвокати.
У справі, що передана до суду, Тупицький звинувачується у підкупі свідка в інтересах колишнього Голови Вищого господарського суду України Юрія Татькова для дачі завідомо неправдивих показань у кримінальному провадженні щодо заволодіння майновими активами ЗАТ «Зуївський енергомеханічний завод».
Крім того, у 2018-2019 роках Тупицький начебто сам неодноразово надавав слідчому ГПУ завідомо неправдиві показання, поєднані зі штучним створенням доказів.