Шевченківський райсуд Києва продовжу розгляд справи Ігоря Гуменюка, якого обвинувачують у теракті під Верховною Радою у серпні 2015-го, коли загинули четверо нацгвардійців і багато осіб отримали поранення.
Про це повідомляє «Судовий репортер».
У засідання 21 березня вже не вперше не прийшов адвокат Олександр Свиродовський, посилаючись на зайнятість в іншій справі. Він вкотре зазначив у своєму листі, що суд не узгоджує з ним дати засідань.
Розгляд справи продовжили за участі адвоката Віталія Байди із Центру безоплатної правової допомоги, якого залучили тільки минулого тижня. Суд досліджував те, з чим новий адвокат встиг ознайомитися.
Наразі завершено дослідження 29 томів письмових доказів. Останні томи — це висновки судово-медичних екпертиз тілесних ушкоджень потерпілих, а також документи щодо законності цих експертиз.
Адвокат після засідання сказав, що його орієнтували на ознайомлення із 53 томами, які вже долучені судом.
Нагадаємо, що на початку 2022 року, перед повномасштабним військовим вторгненням Росії, у цій справі саме завершили дослідження письмових доказів і планували розпочати допит свідків і потерпілих. Деякий час засідання відкладали, а потім змінився склад суду присяжних і справу довелося слухати спочатку.
Суд зупинив провадження щодо іншого обвинуваченого — Сергія Крайняка, який мобілізувався до Збройних сил України і бере участь у бойових діях. Нагадаємо, що у 2020-му після 4,5 років перебування під вартою Крайняк вийшов під домашній арешт, який не встигли продовжити і відтак він залишився на свободі без жодного запобіжного заходу.
31 серпня 2015 року Верховна Рада в першому читанні проголосувала президентський законопроект про внесення змін до Конституції у частині децентралізації — про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей. Під парламентом сталися сутички і вибухи, в результаті чого загинуло четверо нацгвардійців віком 20-25 років. Ще 65 військовослужбовців отримали вогнепальні поранення і тілесні ушкодження різного ступеню тяжкості.
За попередньою інформацією, у справі 144 потерпілих і кількасот свідків.
Гранату, за версією слідства, кинув боєць батальйону «Січ» Ігор Гуменюк (1994 р.н.). Також обвинувачення пред’явили бійцю добровольчого батальйону «Карпатська Січ» Сергію Крайняку (1994 р.н.). Крайняк начебто запалив димову шашку, допомагаючи Гуменюку зробити вибух.
Хлопці свою вину заперечують і стверджують, що в СІЗО їх били, щоб змусити зізнатися у злочині.
Справа з серпня 2016 розглядається у Шевченківському суді Києва. У січні 2018-го суд ухвалив проводити розгляд у закритому режимі на прохання потерпілих.
Від двох потерпілих надійшла письмова заява, що присутні у судовому засіданні особи висловлюють погрози та образи щодо них та їх загиблих синів.
Суд ухвалював проводити закриті засідання для забезпечення прав та інтересів потерпілих, але з огляду на суспільний резонанс доручив судовій адміністрації онлайн-трансляцію процесу.
У лютому 2022-го суд відновив публічні слухання, після того, як виникла технічна проблема із трансляцією засідань в інтернеті.
Слухання мають відновитися у кінці квітня.
Відомо, що захисник Байда не перший представник із БПД у цій справі. Його залучили, після того, як у судові засідання перестав зʼявлятися його попередник Євген Луценко.