Реєстрація шлюбу це визначна подія в житті кожного громадянина. І безумовно, хочеться зробити все так, щоб пам’ять про цю подію залишилася на все життя.
У спадок від радянських часів дістався нам термін чекати офіційної церемонії один місяць, буцімто молодята повинні все зважити та добре подумати. Але в сучасному світі швидкостей є багато охочих пар створити сім’ю за прискореною процедурою. І дійсно, якщо дорослі люди впевнені у своїх почуттях та хочуть створити сім’ю, навіщо їм ще додатково чекати? Тепер не потрібно шукати якісь “фіктивні” довідки про вагітність, на основі яких зменшувався термін чекання. Зараз все це можна оформити цілком офіційно.
З 2016 року діє проєкт Шлюб за добу. І завдяки цьому усі охочі можуть одружитися навіть і в день подачі заяви. З того часу дуже багато пар скористались можливістю взяти шлюб за добу у Львові.
Які переваги отримання шлюбу за 24 години?
- Реєстрація шлюбу у скорочений термін;
- Діє по принципу екстериторіальності. Це означає, що немає значення місце проживання майбутнього подружжя ;
- Наречені самі обирають дату і час реєстрації;
- Не потрібно стояти у чергах, щоб вас розписали;
- Процедура відбувається швидко, стильно і комфортно;
- Дуже зручна послуга у разі, якщо планується інтернаціональний шлюб, коли один із наречених є громадянином іншої країни.
Які документи потрібно подати для заяви на реєстрацію шлюбу, якщо чоловік і жінка є громадянами України?
Отже, який перелік документів вам необхідно зібрати та надати до ДРАЦСу:
- Паспорт громадянина України. Якщо подається ID картка, то додатково потрібно надати довідку про реєстрацію місця проживання особи;
- Реєстраційний номер облікової картки платника податків – ідентифікаційний код;
- Документи, які свідчать про підтвердження розриву попереднього шлюбу, якщо такий був;
- Військовий квиток або тимчасове посвідчення для військовозобов’язаних;
- Документ про сплату державного мита.
Що буде, якщо раптом скасують пілотний проєкт?
У багатьох виникає цілком резонне питання: а що як скасують проєкт “Шлюб за годину”? Адже, у Сімейному кодексі немає такого пункту, як прискорена процедура шлюбу. І чи будуть потім законні такі шлюби? Хвилюватися немає причини. З юридичної точки зору, швидкий шлюб має такі самі права як і звичайний.
Усі відповідні дані вносяться до Державного реєстру актів цивільного стану громадян. Але не зайвим буде скористатися послугами досвідченого юриста з Lviv Express Marriage. Кваліфіковані юристи з багаторічним досвідом роботи забезпечать правовий супровід на кожному з етапів процедури одруження: від підготовки документів до отримання свідоцтва про шлюб.
*Публікацію розміщено на правах реклами