Дружківський міський суд Донецької області визнав чоловіка винним у незаконному поширенні інформації про місцезнаходження Збройних сил України.
Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на вирок від 8 липня.
Із кінця травня і по 7 липня 2022 року житель міста Бахмут Донецької області у додатку Telegram у групі на 786 учасників публікував інформацію щодо вогневих позицій та місць дислокації підрозділів ЗСУ. За висновком судової компʼютерно-технічної експертизи, обвинувачений був одним із адміністраторів групи. Його протиправні дії припинили співробітники СБУ.
Переписка обвинуваченого в месенджері, як стверджував у судових дебатах прокурор, свідчила про його негативне ставлення до військовослужбовців ЗСУ і вказувала на ідеологічний мотив злочину.
Під час слідчого експерименту підозрюваний показував на електронній гугл-карті місця дислокації, ведення вогню та переміщення військовослужбовців ЗСУ в місті Бахмут та на прилеглих територіях, які опублікував у телеграм-каналі
Але в судовому засіданні чоловік винним себе не визнав і посилався на те що, повідомлення надсилались з його аккаунту, але той начебто був зламаний у результаті хакерської атаки. Однак пояснити, як це могло статися, не зміг. Про групу йому відомо, це був соціальний чат. Чому саме йому були надані права адміністратора у цій групі, обвинувачений не знає і вважає, що його міг зробити адміністратором хто завгодно. Нікому пароль від входу в свій аккаунт він не давав, але припускає, що все це робила його колишня дружина. Крім того робітники СБУ мали доступ до його телефона і могли створити усі ті дані, оскільки при затриманні він їм надав паролі та графічний ключ.
Обвинувачений скаржився, що працівники СБУ ввірвалися у помешкання, коли він спав і прокинувся від крику. Його вдарили прикладом по голові, повалили на підлогу і вимагали віддати телефон. Далі з телефону була вийнята сім-карта. Тілесні ушкодження були завдані його матері і дитині-інваліду, дружині приставили пістолет до голови. Чоловік говорив, що всі докази сфальсифіковані і документи він підписував під примусом та страхом за сімʼю.
З метою перевірки показань обвинуваченого щодо тиску суд допитав як свідків співробітників ГУ СБ України в Донецькій та Луганській областях. Вони повідомили, що обшук проходив у присутності захисника із Центру безоплатної правової допомоги і чоловік добровільно видав мобільні телефони, в яких містилися докази його протиправної діяльності. Протокол обшуку підписали усі учасники слідчої дії і будь-яких скарг чи заяв за результатами обшуку від підозрюваного та його адвоката не було. Під час слідчих дій затриманий активно сприяв розкриттю злочину. Працівники СБУ говорили, що показаннями у суді щодо фізичного та психологічного тиску обвинувачений намагається уникнути кримінальної відповідальності.
Чоловіка засудили до 7 років увʼязнення, з яких два роки він уже відбув в умовах слідчого ізолятора.