Богунський райсуд Житомира за передачу неправомірної вигоди засудив чоловіка до 4 років позбавлення волі.
Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок від 12 лютого.
У березні 2018 на автодорозі Київ-Чоп працівники Управління патрульної поліції виявили, що в місцях, передбачених для розвороту автотранспорту (карманах) з порушенням правил дорожнього руху припарковані автомобілі і особи незаконно продають дизельне паливо. Патрульні не складали адмінпротокол, а обмежились усним зауваженням і роз’ясненням, що це незаконно, і зафіксували факт незаконної торгівлі в протоколі.
Але у квітні один із тих чоловіків пішов до в.о.начальника відділу безпеки Управління патрульної поліції і поклав йому на стіл 5000 грн., після чого був затриманий.
В суді він вину не визнав і говорив, що за безперешкодну торгівлю поліцейські вимагали їм платити, погрожували, обіцяли забрати автомобіль. Іншим разом поліцейські начебто приїздили до нього додому і казали, що спалять будинок.
Обвинувачений подав заяву про вимагання хабара тільки після затримання і повідомлення про підозру. Щодо начебто погроз фізичною розправою він до правоохоронних органів не звертався взагалі.
Співробітники поліції будь-яке вимагання хабара і погрози заперечували. З їх слів, обвинувачений заохотів познайомитися з їх безпосереднім керівником, просив його номер мобільного і цікавився, коли той буває на робочому місці.
Момент передачі грошей був зафіксований в рамках негласних слідчих розшукових дій. Із протоколу вбачається, що чоловік заходить в кабінет і називає себе представником «солярщиків», які торгують на трасі, перед с. Болярка, та бажає мирно все урегулювати. Тому вони приготували грошову допомогу за те, щоб їх в майбутньому «минали». Також повідомив, що і раніше таку допомогу носили у райвідділ. Він дістав з кишені штанів предмет та поклав на стіл, співробітник поліції запитав, що це таке і громадянин відповів, що «це п’ять тисяч гривень, за те, щоб нас минали».
Суд вирішив, що заяви обвинуваченого про вимагання в нього грошей не відповідають дійсності і є спробою уникнути відповідальності. Про погрози і вимагання говорили також дружина обвинуваченого і двоє його давніх знайомих. Але суд до їх показань поставився критично і зазначив, що так вони намагаються створити йому штучне алібі.
Суд визнав вину повністю доведеною і кваліфікував дії особи за ч.3 ст.369 КК.
Чоловікові призначено 4 роки позбавлення волі без конфіскації майна. Вирок може бути оскаржено протягом 30 днів з дня його проголошення.