Мешканця Криму Есканедера Мустафаєва, 1994 р.н., обміняли до Росії як військовополоненого.
Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на ухвалу суду від 15 січня.
Відповідно до наданої суду прокурором інформації Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, Мустафаєв 06.09.2024 переданий представникам держави-агресора.
Чоловік родом із села Петрівка АР Крим, служив у 810-й окремій гвардійській бригаді морської піхоти в військовому званні «рядовий», навідником БТР, мав позивний Кот.
У червні 2023-го Мустафаєв у складі армії РФ прибув до окупованого міста Енергодар Запорізької області і до середини листопада у складі роти будував там оборонні споруди навколо Запорізької атомної електростанції. 19 листопада Мустафаєв прибув штурмувати село Кринки Херсонської області. Росіяни намагалися захопити там позиції, але мусили відступати і так Мустафаєв потрапив у полон Збройних сил України.
У липні 2024-го Центральний райсуд міста Миколаєв визнав чоловіка винним у колабораціонізмі – участі громадянина України в збройних формуваннях держави-агресора.
При цьому суд визнав за ним статус комбатанта й імунітет від відповідальності за участь у бойових діях.
Прокурор також звинувачував чоловіка у державній зраді.
Сам він пояснював, що у 2011 році отримав паспорт громадянина України, оскільки мешкав на території Автономної Республіки Крим. Але після анексії у 2014-му свідомо прийняв громадянство РФ і, нібито, навіть написав заяву про відмову від українського громадянства. Тому вважає себе громадянином Росії і думає, що ніяких зобовʼязань перед Україною не має. Натомість своїм священним обовʼязком вважає захищати Російську Федерацію як свою батьківщину.
Суд вирішив, що Мустафаєв все-таки залишається громадянином України. Але суд побачив конкуренцію норм, коли одночасно висувається обвинувачення за ч.7 ст. 111-1 і ч.2 ст.111 Кримінального кодексу України. При цьому норма ч. 7 статті 1111 ККУ є спеціальною і конкретизує одну з ознак норми ч. 1 статті 111 ККУ. Кваліфікувати дії особи одночасно за двома нормами не допускається. Суд кваліфікував дії Мустафаєва як колабораціонізм (ч.7 ст.111-1 ККУ) і призначив 14 років позбавлення волі.
Наразі триває апеляційне оскарження вироку, яке відбувається за відсутності обвинуваченого.
Фото: @CrimeaUA1