Незаконний доступ до закритої частини судового реєстру по справах НАБУ адвокатам забезпечив хакер Костянтин Сайбель, якого судили за збір інформації і втручання у приватне життя Кирила Буданова.
Про це йдеться у статті Інни Ведернікової у «Дзеркалі тижня».
Завдяки хакеру адвокати АО «Гарантія ваших прав» мали несанкціонований доступ до судових рішень не менш як 100 кримінальних проваджень правоохоронних органів, зокрема до 30 справ НАБУ про топкорупцію.
Хакер щодня стежив за системою, вручну обновляв її та вмонтував Telegram-бот, який давав змогу шукати судові рішення за ключовими словами.
Сайбель проникав до державних реєстрів і раніше, збираючи закриту інформацію — аж до переміщень чинного глави Головного управління розвідки Кирила Буданова.
У 2019 році Сайбеля судили за порушення недоторканості приватного життя, незаконний збут інформації і втручання у роботу інформаційних систем. Потерпілим у кримінальній справі був Кирило Буданов. Справу слухав Оболонський райсуд Києва.
Текст вироку не оприлюднювався. Але відомо, що Сайбель отримав 3 роки позбавлення волі і був звільнений від відбуття покарання з іспитовим строком 1 рік. Обвинувачення у суді представляла Головна військова прокуратура.
Нагадаємо, що 1 квітня НАБУ повідомило підозри трьом адвокатам — Дмитру Борзих, Андрію Філюку і Максиму Комарницький. Ще шість адвокатів, за даними «Дзеркала тижня» залишаються у полі уваги НАБУ. Сайбель, начебто, перебуває за межами України.
Відомо, що НАБУ прослуховувало адвокатів «Гарантії ваших прав». Розслідування вели за фактом втручання у роботу державного судового реєстру і готування до надання неправомірної вигоди.
Днями на обшук НАБУ і вилучення копій матеріалів судової справи поскаржився суддя Деснянського суду Києва Роман Вінтоняк. Адвокатами у цій справі були колишні працівники прокуратури Денис Мікулін і Максим Комарницький.
У травні 2020 року 15 колишніх прокурорів, включаючи головного військового прокурора Анатолія Матіоса в один день отримали у Раді адвокатів Волинської області свідоцтва на заняття адвокатською діяльністю. Сьогодні вони відомі як адвокатське обʼєднання «Гарантія ваших прав».