Крюківський районний суд м.Кременчука засудив Володимира Кузнецова до 12 років позбавлення волі без конфіскації майна.
Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на вирок від 15 жовтня.
За матеріалами справи, 2-12 липня 2014 року чоловік відпочивав в окупованому Криму. Там він встановив контакт та почав конфіденційне спілкування із представниками ФСБ Росії. З цього моменту і до 2019 року надавав інформацію для російських спецслужб електронною поштою шляхом збереження у розділі «Чернетки» текстових повідомлень.
Так, у квітні 2019 обвинувачений відправив спецслужбам РФ файли «Звіт для ОМВК 2019.docx», «Моб.розп.; АТО (04 03 2019 г).docx»; «Список офіцеров запасу приписаних до інших військових комісаріатів.docx»; «Список офіцерів запасу приписаних до Кременчуцького ОМВК.DOCX; «Список солдат сержантів приписаних до Кременчуцького ОМВК.DOCX»; «Список солдат сержантів приписаних до інших військових комісаріатів.docx», які містили інформацію щодо осіб, які працюють в ПАТ «Джей Ті Інтернешнл Україна» (тютюнова фабрика у Кременчуці) та перебувають на військовому обліку у військових комісаріатах України, у т.ч. учасників бойових дій, а також список офіцерів запасу, солдат, сержантів, які стоять на військовому обліку в ПАТ «Джей Ті Україна» та мають мобілізаційне розпорядження.
За висновком експерта, вказана інформація становить службову таємницю ЗСУ і її передача дозволяє заінтересованій стороні персоніфікувати та здійснити вплив, у тому числі і фізичний, на військовозобов’язаних, створює загрозу життю та здоров’ю військовозобов’язаним Збройних Сил України та Служби безпеки України, а також їх близьким родичам.
В суді свою вину за даним епізодом Кузнецов визнав повністю, щиро розкаявся і просив суд обмежити обсяг дослідження доказів та фактичних обставин його допитом та дослідженням характеризуючих матеріалів.
Дії кваліфікували як державну зраду шляхом надання представникам іноземної організації допомоги в проведенні підривної діяльності проти України
У вироку сказано, що чоловік є працівником фірми ТОВ «Атлант-13», яка надавала послуги охорони Кременчуцькій тютюновій фабриці, раніше не судимий. Із моменту повідомлення про підозру Кузнецов визнав, що був завербований в Криму у 2014 році. До нього було застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою 576 тис. грн застави.
В ухвалі від 18 липня 2019 про застосування запобіжного заходу зазначається, що Кузнецов також підозрювався у передачі ФСБ РФ інформації щодо українця Ігоря Кияшка.
Таку інформацію він нібито передав 5 грудня 2017 року, після чого 10.04.2018 працівниками Управління ФСБ Росії по Нижегородській області за підозрою контрабанді вогнепальної зброї або її основних частин, боєприпасів, іншого озброєння, іншої військової техніки затримано громадянина України Кияшка. 19.06.2018 року громадянинові Кияшку органами досудового розслідування РФ додатково висунуто обвинувачення у шпигунстві в інтересах українських служб у формі збирання інформації військо-промислового характеру. Вироком від 28.01.2019 року Нижегородського обласного суду Нижегородської області РФ, Кияшка засуджено до 8 років позбавлення волі, з відбуванням покарання у виправній колонії суворого режиму.
Із невідомих причин у вироку Кузнецова про цей епізод не йдеться.