Голосіївський суд Києва призначив запобіжний захід підозрюваному у шахрайському заволодінні коштами шляхом підбурення до надання неправомірної вигоди службовій особі.
Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на ухвалу від 10 липня.
Прокурор просив взяти чоловіка під варту. Захист наполягав на більш м’якому запобіжному заході. До суду також надійшла заява від невідомої особи про взяття підозрюваного на поруки.
Суд визнав підозру обґрунтованою і погодився із ризиками переховування від слідства і впливу на свідків, але водночас врахував міцні соціальні зв’язки чоловіка і визначене місце проживання. У підсумку було призначено домашній арешт у нічний час – з 21 год. до 7 год. ранку.
Чоловік має прибувати за кожною вимогою до осіб, які здійснюють досудове слідство, повідомляти слідчого і прокурора про зміну свого місця проживання та здати до відповідного органу документи, що дають право виїзду за кордон.
Прокурор подав апеляцію на такий запобіжний захід. Її розгляд планується 18 серпня.
Раніше стало відомо, що затриманий адвокат, який нібито підбурював представника клієнта до передачі 570 тисяч гривень неправомірної вигоди судді за сприяння у видачі судового наказу про стягнення з товариства на користь клієнта заборгованості по заробітній платі в розмірі 7 млн грн. Однак вказані кошти адвокат не збирався передавати судді та мав намір ними заволодіти.
Слідчі Нацполіції і прокурори затримали адвоката біля приміщення суду після одержання частини грошей – 30 тисяч гривень.