Київський апеляційний суд арештував нерухомість ТОВ «Білдінгс Емпаєр» у справі про шахрайство в особливо великих розмірах на суму понад 9 мільйонів євро.
Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на судові рішення.
Арештовано нежилий будинок площею 853, 5 м2 у Києві, вул. Борисоглібська, 15, літера Б, а також шість нежитлових приміщень на 4 214, 8 м2 по вулиці Ломоносова, 73-з.
Бенефіціаром «Білдінгс Емпаєр» через гонконгську компанію «Реніті Істейт Лімітед» (RENITY ESTATE LIMITED) значиться Ігор Рохлін, батько інвестора українського сервісу доставки Rocket Тимура Рохліна.
Як повідомив у судових засіданнях прокурор, 4 листопада 2021 Тимуру Рохліну вручили підозру.
Статутний капітал «Білдінгс Емпаєр» становить майже 96 мільйонів гривень. Слідчі припускають, що фактичним власником є Тимур, а не його батько.
За версією слідства, при купівлі нерухомості використовувались кошти, здобуті шахрайським шляхом у складі злочинної організації стосовно громадян Європи. Приміщення визнані речовими доказами у справі.
На початку жовтня, коли Рохлін ще не був підозрюваним, Печерський суд відмовився арештувати нерухомість, але прокуратура виграла апеляцію.
У рішеннях суду наводиться інформація, що підозрюваний у 2017-2020 років на території України придбав елітні автомобілі вартістю близько 24 млн. грн., нерухомість, а також сформував статутні капітали у підприємствах, в яких він та його батько є кінцевими бенефіціарними власниками. На такі підприємства також зареєстровано нерухоме та рухоме майно.
Під час огляду виписок рахунків підозрюваного у ПАТ КБ «Приватбанк», за період з 01.01.2017 по 18.08.2020, виявлено операції із зарахування готівкових коштів через касу та термінали банку на загальну суму 69 млн грн., 1,7 млн доларів, 741 тисячу доларів та 500 тисяч євро.
Правоохоронці вважають, що кошти ошуканих іноземних громадян могли бути легалізовані на території України під виглядом придбання рухомого, нерухомого майна, а також підприємств.
За версією слідства, у 2016 році громадяни України створили стійке ієрархічне об’єднання для спільної діяльності з метою вчинення тяжких або особливо тяжких злочинів.
Йшлося про шахрайське заволодіння коштами іноземців в особливо великих розмірах, з використанням електронно-обчислювальної техніки, з подальшою легалізацією.
Залучення коштів відбувалося через спеціально створені інтернет-сайти і трейдингові платформи, які нібито дозволяли отримувати прибуток від торгів на фондовому ринку різними фінансовими інструментами. З метою обману інвесторів учасники злочинної організації за допомогою програмного інтерфейсу сайтів імітували здійснення угод з купівлі-продажу активів та фіктивне значне зростання прибутку від вкладених коштів.
Після цього особам, які вклали кошти та подали заявку на виведення прибутку у готівку, телефонували працівники спеціально створених колл-центрів, які вдаючи з себе представників торгівельних платформ, обманом вимагали внести додаткові кошти всумі 15% від отриманого прибутку як збір за обслуговування та комісію за переведення в готівку.
У подальшому акаунти вкладників блокувались, а розміщені на них кошти привласнювались учасниками злочинної групи, всього на загальну суму 9,36 млн євро, що в перерахунку в національній валюті станом на початок 2021 року становило 325 мільйонів гривень.
Схема розслідується правоохоронними органами Федеративної Республіки Німеччина.
В Україні перші підозри повідомили у березні 2021-го — Ігорю Козленку і Юрію Копачевському. Їх взяли під варту з заставами по 325 мільйонів гривень, згодом зменшивши її до 145 мільйонів. У червні з’явився третій підозрюваний.
3 жовтня затриманий і повідомлений про підозру Міхаель Чеботарь, якого суд помістив під цілодобовий домашній арешт. 4 листопада підозру повідомили Рохліну.
1 вересня на сайті dev.ua вийшло журналістьке розслідування «Той-кого-не-можна-називати. Як інвестор Rocket пов’язаний з гучною справою про шахрайство у Європі». Згодом головред видання dev.ua Станіслав Юрасов повідомив, що сервіс доставки їжі Rocket вимагає видалити всі згадки бренду в публікації.
«Тимур Рохлін не є акціонером або співвласником компанії Rocket, що підтверджується інформацією у відкритих джерелах Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців», — йшлося в листі юристів.
У свою чергу, журналіст пояснював, що Рохлін інвестував у Rocket у 2019 році, а нинішнім основним бенефіціаром є кіпрська компанія «Тисі Фреш Фуд Лтд», а її кінцевий бенефіціар – Рохлін-старший. У статті не стверджувалося, що бізнесмен є підозрюваним чи обвинуваченим і всі дані було взято з відкритих джерел.
Відомо, що Рохлін подавав позов до видань «Новое время» і dev.ua про визнання інформації такою, що порушує немайнове право на використання імені в контексті порушення презумпції невинуватості, зобов’язання вчинити діїї та відшкодування моральної шкоди. Але ще до відкриття провадження юрист бізнесмена відкликав позовну заяву.
Фото — приміщення по вулиці Борисоглібській, 15, літера Б