Шевченківський райсуд Києва затвердив угоду про визнання винуватості щодо колишнього учасника терористичної організації.
Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на вирок від 14 січня.
У кінці грудня 2018 року, перебуваючи в Донецьку, громадянин звернувся до одного з т.зв. «військових комісаріатів «ДНР», де познайомився з представником ОШБ «Сомалі», в/ч 08828 — невстановленою з позивним «Грот», який роз’яснив порядок вступу до підрозділу.
29 грудня 2018-го, знаходячись у приміщення штабу ОШБ «Сомалі», в/ч 08828, в місті Макіївка, чоловік підписав дворічний контракт на проходження військової служби у даному підрозділі на посаді стрільця 3-го взводу 2-ї штурмової роти, отримав псевдовійськове звання «рядовий», військове спорядження, особисту зброю — автомат Калашникова.
Використовуючи позивний «Вал», у період з 29.12.2018 по кінець грудня 2020 року він брав участь у діяльності підрозділу, а саме: чинив збройний спротив і незаконну протидію співробітникам правоохоронних органів України і військовослужбовцями ЗСУ, чергував на позиціях ОШБ «Сомалі», брав участь у військовій, стройовій та фізичній підготовці підрозділу та ін.
Подробиці затримання цього чоловіка невідомі. Є тільки дані, що підозру йому повідомили в листопаді 2021 року і з того часу він утримується під вартою.
Підозрюваний уклав з прокурором угоду про визнання винуватості. Раніше під час допитів він ідентифікував деяких бойовиків ОШБ «Сомалі», у тому числі, кадрових військових ЗС Російської Федерації, дав інформацію про місця дислокації штабів, опорних пунктів, бойових позицій та вогневих точок незаконного збройного формування, а також мінних полів на тимчасово непідконтрольній українській владі території Донецької області.
Крім того, відповідно до листа слідчого відділу УСБУ в Житомирській області, підозрюваний дав показання як свідок у кримінальному провадженні за фактом участі невстановлених осіб у діяльності т.зв. «ДНР» у складі її незаконного збройного формування — ОШБ «Сомалі», в/ч 08828.
З урахуванням цих обставин суд призначив більш м’яке покарання, аніж передбачено законом, — 5 років позбавлення волі. Нагадаємо, що Кримінальний кодекс передбачає за участь у терористичній організації від 8 до 15 років ув’язнення з конфіскацією майна.