Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області визнав громадянина винним у незаконному поширенні інформації про розташування Збройних сил України.
Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на вирок від 17 березня.
Йдеться про жителя Сум, який у 2024-му вже притягувався до кримінальної відповідальності за крадіжку продуктів і алкоголю з «Сільпо» і заплатив штраф.
Навесні 2025-го він почав спілкуватися в Telegram із невстановленою особою, яку підписав у телефоні як «девушка Карима» (укр. «дівчина Каріма»). Отримував від цього користувача завдання збирати інформацію про військові обʼєкти за грошову винагороду в Сумській області, а також у місті Павлограді на Дніпропетровщині.
У судовому засіданні чоловік нічого не заперечував і вину визнав. Розповів, що був наркозалежним та потребував грошей. Сказав, що знайомий дав йому контакт у Telegram, звідки приходили завдання, за виконання яких можна було заробити гроші. Спочатку, нібито, доручили зробити фото в магазині певного товару, а згодом зняти відділ поліції. Потім попросили встановити мобільний додаток, який визначає координати обʼєктів, що фотографуються. Він прибув в село на Сумщині за конкретними координатами й сфотографував радіолокаційну станцію ЗСУ. У травні 2025-го декілька днів пожив у Павлограді, щоб зняти розташування військової техніки ЗСУ, блокпост при вʼїзді у місто, протитанкові рови. Він виконав завдання, але вирішив заробити додатково гроші. У районі свого тимчасового мешкання побачив приміщення, де перебували військові ЗСУ та батальйон «Госпітальєри». Тож за власною ініціативою зафіксував розташування цих обʼєктів і передав замовнику. Загалом за роботу йому заплатили близько 2000 доларів США на криптогаманець. Зароблене він витрачав на наркотики. Тепер, начебто щиро кається і дуже жалкує про вчинене.
Обвинуваченого засудили до 8 років позбавлення волі.



