Чернівецький апеляційний суд скасував виправдувальний вирок і засудив колишню начальницю Держлікслужба у Чернівецькій області до 5 років позбавлення волі.
Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на вирок від 22 жовтня.
У 2018 році чиновниця отримала 2400 доларів за не включення мережі аптек ПП «Гармонія-2000» до плану перевірок на наступний 2019 рік. Раніше жінка прочитала в газеті «Молодий Буковинець» статтю «Робимо ліки за старими рецептами» і звернулась із запитом до підприємства, на підставі яких дозвільних документів виготовляються ліки. У подальшому відбулася зустріч і чиновниця начебто повідомили, що фірма має передати їй по 150 доларів з кожної із 16 аптек за не включення до плану перевірки щодо дотримання ліцензійних умов господарської діяльності.
Гроші було вилучено з кабінету. Обвинувачена вину не визнавала і говорила, що підприємиця кинула щось на полицю шафи, що саме вона не знає, переконувала, що це була провокація і помста за її принциповість.
У червні 2019 жінку виправдали за відсутністю складу злочину. У вироку йдеться, що суду не надали посадової інструкції обвинуваченої, щоб можна було встановити наявність чи відсутність у неї відповідних повноважень.
Також суд першої інстанції визнав недопустимими доказами протоколи про проведення негласної слідчої (розшукової) дії, аудіо – відео контроль особи та інших негласних та слідчих дій. Причиною стало те, що в протоколах не вказано характеристики обладнання, хто з працівників оперативного підрозділу встановлював особу, знімав спеціальне аудіо – відео-спостережне обладнання. Протоколи складені не слідчим або прокурором, а старшим оперуповноваженим СБУ без доказів про наявність у нього компетентності.
Крім того суд повністю відкинув показання заявниці та свідків як такі, що не підтверджуються іншими доказами.
Але апеляційний суд не погодився з такими висновками. Розмови, зафіксовані НСРД, повністю збігаються із показаннями заявниці та свідка.
Прокурор доручив проведення негласної слідчої дії у виді аудіо-відеоконтролю начальнику 1-го управління ГУ БКОЗ СБУ підполковнику, співробітником якого є оперуповноважений. Тому останній, на думку суду, мав право складати протоколи НСРД.
Повноваження обвинуваченої підтверджуються Положенням про Держлікслужбу у Чернівецькій області і законом про державний нагляд у сфері господарської діяльності.
Суд кваліфікував дії ексчиновниці як одержання неправомірної вигоди, виключивши ознаки вимагання.
Окрім позбавлення волі в засудженої також конфіскують майно окрім квартири.