Святошинський райсуд Києва визначив обвинуваченому Олексію Тандиру альтернативу до тримання під вартою —заставу в 119 млн 880 тис грн.
Про це повідомила Київська міська прокуратура.
Сторона обвинувачення традиційно наполягала на продовженні перебування Тандира в СІЗО. Суддя задовольнив клопотання частково і призначив заставу, після внесення якої обвинувачений може вийти на свободу.
Запобіжний захід змінили після того, як Європейський суд з прав людини визнав, що тривале і безальтернативне тримання під вартою порушує права Тандира і присудив йому компенсацію від держави.
Нагадаємо, що 25-26 травня 2023 року опівночі на Берестейському проспекті у Києві суддя Тандир збив на блокпосту 22-річного нацгвардійця Вадима Бондаренка, який розставляв на дорозі пластикові загородження за пару хвилин до комендантської години. Хлопець загинув на місці. Тандира ж одразу затримали і в машині знайшли недопиту пляшку віскі.
Тандир працював суддею Макарівського районного суду Київської області і на момент ДТП був також головою цього суду. Після ДТП він відмовився здавати кров і здав тільки сечу. Згодом експертиза показала, що замість сечі там була вода зі слиною. Висновок про стан алкогольного спʼяніння зробили на основі психологічної експертизи.
За ДТП зі смертельними наслідками водієві загрожує від 5 до 10 років вʼязниці.



