Вищий антикорупційний суд вдруге поспіль відклав засідання за обвинуваченням Іннеси Кадирової.
Про це повідомляє «Судовий репортер».
Захисник пояснив, що 76-річна жінка не з’явилася за станом здоров’я, вона не ходить і її не приймають в лікарню, посилаючись на COVID-19.
«Фактически нет людей, которые бы за ней ухаживали. Ее единственный родственник находиться сейчас в розыске», – розповів у засіданні адвокат Іщенко. Він сказав, що дзвонив її сину – екснардепу Олександру Онищенку – який значиться в розшуку. Онищенко так само обвинувачений і Іщенко є також його захисником. «Он ответил: «Я не знаю, что делать, делай, что хочешь», – процитував адвокат Онищенка. «Я считаю, что это патовая такая ситуация, к сожалению», – відповів Іщенко суду.
Кадирова з’явилася один раз у підготовче засідання. Вона була на візку і в супроводі чоловіка та жінки. Тоді на прохання захисту суд погодився почати розгляд із допиту обвинуваченої, але після того вона в суд прибути не змогла.
Головуючий суддя Ногачевський сказав, що є два виходи із ситуації:
- захист надає документи про стан здоров’я і суд зупиняє справу;
- захист забезпечує один раз її прибуття в засідання і в подальшому суд організовує дистанційне слухання, хоча КПК цього не передбачає, хоча в інших процесуальних кодексах це дозволено, і суд обіцяє піти по аналогії.
Адвокат сказав, що спробує зв’язатися з іншими родичами обвинуваченої.
Суд оголосив перерву до 23 жовтня.
Матері колишнього нардепа відводять роль пособника у складі злочинної організації. За версією обвинувачення, Олександр Онищенко, будучи народним депутатом, очолив злочинну організацію, яка у 2013-2016 рр. протиправно заволоділа понад 1,6 млрд грн від реалізації природного газу в рамках договорів про спільну діяльність з ПАТ «Укргазвидобування».
Прокурор сказав, що в матеріалах справи є відеозаписи з офісу Онищенка і підтвердження, що Кадирова виплачувала кошти учасникам організації, крім того, її підписи є на документах щодо майна і банківських рахунків.
Нагадаємо, що сам Онищенко перебуває за кордоном. У травні цього року Німеччина відмовила в його екстрадиції, тому що є ризик, що в Україні «не буде дотримано мінімальних стандартів міжнародного права щодо умов утримання в тюрмах».