Іванківський районний суд Київської області визнав місцевого жителя винним у колабораціонізмі.
Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на вирок від 28 березня.
У березні минулого року, під час окупації смт. Іванків, чоловік у змові з ще одною особою співпрацював із російськими військовими: підшукував місця для розташування ворожої військової техніки, розвантажував боєприпаси та продукти харчування, давав солдатам алкогольні напої, а також допомагав споруджувати укріплення. Він показав росіянам будівлю місцевого відділення поліції, а також школу і приватну пилораму, де вони розмістили свою військову техніку. Крім того, чоловік начебто переконував допомагати окупантам своїх сусідів.
У подальшому до суду надійшла угода про визнання винуватості, якою передбачено умовне покарання Прокурор повідомив, що обвинувачений діяв під впливом погрози, сприяв слідству і викрив іншого фігуранта злочину.
У суді чоловік пояснив, що росіяни погрожували йому вогнепальною зброєю, а він сам по собі слабкий за характером, при цьому сильно злякався та не хотів, щоб його життю та здоровʼю спричинили шкоду. До російських військових він приходив самостійно близько 10 разів і в подальшому, під погрозами фізичного примусу робив те, що вони йому казали.
Суд враховує, що обвинувачений сам приходив до російських солдатів близько 10 разів, при цьому не утримувався в полоні, немає даних, що окупанти погрожували його рідним та близьким у разі його неприбуття обвинуваченого до розташування ворожих військ. Тобто чоловік міг керувати своїми діями, а саме не прибувати до російських військових і не діяти під впливом їх погроз та примусу. Він не був позбавлений волі і міг відвернути загрозу, переховуючись від росіян. За таких обставин він не може бути звільнений від кримінальної відповідальності як особа, котра діяла в стані крайньої необхідності.
Суд врахував щире каяття, активне сприяння слідству і скоєння злочину під впливом погрози та примусу. Помʼякшує покарання і те, що обвинувачений викрив іншого співучасника.
Тому суд погодився призначити покарання нижче від найнижчої межі санкції і водночас звільнити засудженого від відбування покарання з випробуванням.
Чоловіка засудили до 5 років позбавлення волі, звільнивши з іспитовим строком 3 роки.
Дії обвинуваченого кваліфікувалися за ч. 7 ст. 111-1 ККУ як надання збройним формуванням держави-агресора допомоги у веденні бойових дій проти Збройних Сил України. Такий злочин карається увʼязненням на строк від 12 до 15 років.