Слов’янський міськрайонний суд Донецької області виправдав начальницю Центру надання адміністративних послуг міста Миколаївка, звинувачену в одержанні неправомірної вигоди.
Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок від 6 липня.
За версією обвинувачення, чиновниця вимагала і отримала хабар на термінове виготовлення закордонних паспортів для 10 осіб — по 1500 грн за кожен, тобто в сумі 15 тисяч.
Оформленням паспортів займався бригадир, який і став заявником. У суді він пояснив, що обвинувачена сказала, що треба заплатити 1500 грн за паспорт, а суму 15 тисяч не називала і її він вписав у заяву за підказкою працівника поліції. Відповідаючи на запитання, заявник не зміг точно підтвердити, що жінка говорила саме про 1500 грн, а не 1050 грн — що є офіційним платежем за термінове виготовлення паспорта.
За версією обвинувачення, чиновниця підняла папірець на своєму столі і відвідувач поклав гроші, після чого вони вийшли з її кабінету. Однак момент передачі коштів не зафіксовано негласними слідчими діями.
Сама обвинувачена провину заперечувала і переконувала, що грошей в її присутності заявник на стіл не клав, а просто зайшов поговорити. Потім вони удвох вийшли з кабінету і пішли на перший поверх, а двері до кабінету начальниці залишились відчинені. Як пояснила обвинувачена, вона планувала забрати на першому поверсі деякі документи і повернутися до свого кабінету. Але там її уже чекали правоохоронці, у супроводі яких вона зайшла до кабінету, де на столі начебто було знайдено гроші.
Переглядаючи відео, суд зауважив, що кабінет був із відкритими дверима і в коридорі у момент, коли працівники поліції та обвинувачена підходять до кабінету, знаходиться чоловік у синій куртці. Ця особа ніким не ідентифікована. У судовому засіданні прокурор не спростував, що особа в синій куртці фактично мала доступ до кабінету і могла, наприклад, підкласти гроші.
Записами розмов обвинуваченої та заявника вимагання хабара також не підтверджується.
Крім того, начальниця ЦНАП взагалі не мала повноважень щодо оформлення і видачі паспортів. Документи в громадян примають двоє спеціалістів Центру, які і направляють потім ці документи до місцевого відділу міграційної служби. Саме міграційна служба приймає рішення про видачу паспорта. Обвинувачена не мала ключів доступу до бази з документами і на їх відправлення не впливала. Спеціалісти Центру заперечили отримання від керівника будь-яких вказівок.
Усі десятеро громадян отримали паспорти, але за кордон так і не виїхали. Їм обіцяли роботу в Росії, але після затримання начальниці ЦНАП, заявник повідомив, що через карантин виїзду не буде. Цікаво, що заявник сам сплачував офіційні платежі за виготовлення паспортів цим 10 особам, нібито намагаючись їх до себе морально прив’язати. Свої ж гроші чоловік дав і на хабар. Після набуття вироком законної сили заявнику повернуть 15 тисяч гривень.