Комунарський районний суд міста Запоріжжя визнав мешканця окупованого Мелітополя Дениса Луговського винним у колабораційній діяльності.
Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок від 10 січня.
Чоловік добровільно зайняв посаду оперуповноваженого відділу карного розшуку у незаконному правоохоронному органі, створеному в оупованому місті Мелітополь Запорізької області, — у так званій «народній міліції», що має назву «УВД по г. Мелитополь и Мелитопольскому району».
Окрім іншого, обвинувачений схиляв інших місцевих жителів із числа колишніх і діючих співробітників органів поліції та МВС України до співробітництва з окупаційною владою, брав участь у вилученні наркотиків у місцевого населення і затримував проукраїнськи налаштованих мешканців. Також він забезпечував охорону правопорядку під час незаконного референдуму щодо входження Запорізької області до складу РФ і при видачі людям російських паспортів.
Свідок суду повідомив, що особисто знає Луговського декілька років. Він впізнав його на відео в Telegram-каналі щодо видачі російських паспортів.
Ще один свідок розповів, що його забирали в полон окупаційні війська і він бачив там Луговського, який представився оперуповноваженим карного розшуку. По ночам Луговський разом з іншими «поліціянтми» били затриманих гумовими кийками, бейсбольними битами, катували. Також Луговський водив свідка на «допит» до начальника окупаційної поліції, слідчого, а після «допиту» дуже побитого відвіз в автомобілі додому. Одного разу свідка та інших затриманих доставили в приватний будинок, де Луговський наказав їм винести побутову техніку з будинку та погрузити у мікроавтобус. Цю техніку привезли на якийсь склад і розвантажили, там було дуже багато побутової техніки, в тому числі нової. Пізніше чоловік бачив Луговського з іншими представниками окупаційної влади на блокпосту. Свідок вважає, що Луговський добровільно пішов працювати до поліції окупаційної влади і був задоволений своєю посадою, пишався цим, говорив, що зараз кращі часи для роботи, бо можна проводи обшуки і затримувати без ухвал суду.
Слідчим вдалося отримати доступ до переписки обвинуваченого в додатку Telegram. У вересні 2022-го, коли проводився незаконний референдум Луговський, наприклад, звітував: «Бюллетени сдали все норм». В іншому повідомленні він представився та назвав свою посаду: «Старший опер». 30.08.2022 року він надсіслав фотознімок рапорту на імʼя «начальника УВД по г. Мелитополь и Мелитопольскому району ГУВД по Запорожской области», яким інформував про мешканців Мелітопольского району, які спілкуються із військовими ВСУ та, можливо, є коригувальниками вогню.
Розгляд відбувся за відсутності обвинуваченого.
Чоловіка засудили до 12 років позбавлення волі із права конфіскацією майна і забороною обіймати будь-які посади в органах державної влади та правоохоронних органах строком на 15 років. Покарання Луговський відбуватиме з моменту затримання.