Голосіївський суд Києва застосував запобіжні заходи до двох колишніх працівників поліції, які підозрюються у заволодінні коштами шляхом зловживання службовим становищем.
Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвали суду від 16 серпня.
Прокурор просив для обох підозрюваних заставу в сумі 160 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, тобто близько 380 тисяч гривень.
Але суд вирішив, що прокурор не довів недостатність і більш м’якого запобіжного заходу.
Нагадаємо, що, за версією слідства, працівник поліції отримував зарплату в органах поліції міста Києва при цьому на своє робоче місце не виходив, свої службові обов’язки не виконував, фактично проживав у Львові. І все це нібито відбувалося за сприяння його начальника.
Підозрюваний 31.10.2016 наказом ГУНП в м. Києві поновлений на посаді старшого інспектора з особливих доручень управління організаційно-аналітичного забезпечення та оперативного реагування. Наказом від 30.12.2016 призначений на посаду старшого інспектора з особливих доручень сектору пожежної безпеки управління логістики та матеріально-технічного забезпечення ГУНП у м. Києві.
Наприкінці жовтня 2016 року працівник поліції начебто вступив у злочинну змову з начальником сектору пожежної безпеки управління логістики та матеріально-технічного забезпечення Головного управління Національної поліції України.
Чоловіки нібито домовилися, що інспектор не буде виконувати свої службові обов’язки та проживатиме не в Києві, а у Львові, а начальник укриватиме цей факт від керівництва ГУНП в м. Києві.
За матеріалами справи, у період з 31.10.2016 до 20.12.2019 інспектор на роботу не виходив, свої службові обов’язки не виконував. Але щомісячно отримував зарплату, яку привласнив і використав на власний розсуд — всього 375 тисяч гривень.
Підозра обґрунтовується аудиторським звітом за результатами позапланового внутрішнього аудиту ГУ НП у місті Києві, висновком експерта КНДІСЕ, довідкою за підписом заступника начальника УЛМТЗ ГУ НП у м. Києві про відсутність за час перебування на посаді старшого інспектора з особливих доручень документального підтвердження розгляду вхідної кореспонденції, доручень, листів; інформацією з Головного центру обробки спеціальної інформації Державної прикордонної служби. Крім того, троє свідків-сусідів інспектора підтвердили, що місце, де він тривалий час постійно проживає.
Раніше, 12 травня 2020-го, слідчі ДБР обшукали службові кабінети Головного управління Національної поліції в м. Києві на вулиці Володимирська, 15.
Адвокат інспектора на судовому засіданні говорив, що підозра необґрунтована, а досудове розслідування триває вже два роки та деякі матеріали містять ознаки фальсифікації. Він вважає, що обставини про які йдеться, мають лише ознаки цивільно-правових відносин.
Захисник іншого підозрюваного переконував суд, що підозра не містить мету та умисел щодо вчинення злочину, а в клопотанні недоведені ризики. Також посилавcя на міцні соціальні зв’язки свого клієнта, позитивні характеристики та відомчі заохочення і наявність дітей на утриманні.