Суддя Кузнецовського міського суду Рівненської області Ірина Незнамова повідомила про втручання в її діяльність.
Інформація про це розміщена на сайті Вищої ради правосуддя.
19 березня 2021-го у засіданні про одержання колишнім прокурором неправомірної вигоди обвинувачений заявив судді відвід. У заяві він повідомив, що знайомий із суддею, оскільки неодноразово як помічник прокурорів Володимирецького і Сарненського районів брав участь у засіданнях за її участі.
Враховуючи таке службове знайомство, обвинувачений вирішив заповісти судді своє майно: гроші, з якої суми вони б не складалися, гоночний велосипед за 19 500 грн, колекцію марок вартістю 7000 грн, колекцію монет у 5500 грн і мобільний телефон вартістю 29 тис.700 грн. До заяви про відвід чоловік надав копію заповіту про розпорядження майном на випадок його смерті. У зв’язку з цим просив передати справу на розгляд іншому судді.
У свою чергу, суддя Незнамова стверджує, що не була знайома з обвинуваченим і не знала про його існування до передачі їй на розгляд цієї справи у травні 2020-го.
У січні цього року обвинувачений так само намагався відвести цю суддю. Заява обґрунтовувалася тим, що суддя Незнамова допустила до підтримання державного обвинувачення у цій справі групу прокурорів, з кожним з яких в обвинуваченого є конфлікт інтересів. Також суддя начебто ігнорує вимоги КПК України, підтримує аферистів зі сторони обвинувачення та байдуже ставиться до долі людини.
Раніше обвинувачений позбувся іншого судді Кузнецовського міського суду Валерія Малкова. Обвинувачений звернувся до правоохоронних органів із заявою про вчинення суддею Малковим злочину за ч.2 ст.375 КК України – постановлення завідомо неправосудної ухвали про накладення на обвинуваченого грошового стягнення у зв’язку з неявкою в підготовче судове засідання. У відповідь суддя пред’явив до обвинуваченого позов про захист честі, гідності та ділової репутації, відшкодування моральної шкоди, а також узяв самовідвід.
Обвинувачений – колишній прокурор прокуратури Рівненського район. Його затримали за підозрою в одержанні хабара за закриття кримінального провадження ще у 2015 році – після передачі частини винагороди в сумі 12 тисяч гривень.
Спочатку справу пробував слухати Рівненський міський суд, але за понад 3,5 роки процес не рушив з місця, оскільки близько 20 суддів були усунуті від розгляду у порядку самовідводу чи відводу. Багато суддів брали самовідвід, кажучи, що зустрічалися із цим прокурором у судових засіданнях або ж залучалися як слідчі судді в цій же справі. Відтак у жовтні 2019 справу за обвинуваченням прокурора передали до Сарненського суду.
Обвинувачений, про якого іде мова, ще до літа минулого року працював на посаді прокурора Березнівського відділу Сарненської місцевої прокуратури. Після звільнення у листопаді того ж року у Вінницькій області області з’явився адвокат з таким же ПІБ.
Щоб не пропустити новини, підписуйтесь також у Телеграмі – https://t.me/sudreporter