Голопристанський районний суд Херсонської області призначив 3 роки позбавлення волі умовно за несанкціоновану зміну інформації в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.
Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок від 22 березня.
Обвинувачена працювала начальником відділу державної реєстрації речових прав на нерухоме майно Новозбур’ївської сільради Голопристанського району Херсонської області.
У листопаді 2018-го реєстраторка змінила власника квартири на підставі техпаспорту і рішення Алуштинського суду АР Крим 2007 року в цивільній справі, не перевіривши справжність документів.
Пізніше з’ясується, що такого судового рішення ніколи не існувало. Законний власник заперечував, що укладав коли-небудь договір міни. Квартира пустувала, оскільки потерпілий з дружиною мешкав у приватному будинку. У травні 2019 року від сусіда по тамбуру господар дізнався, що в його квартиру заселилися сторонні люди і одразу приїхав з’ясувати це. У квартирі дійсно проживали незнайомці, які говорили, що купили квартиру в його сина, який виїхав за кордон.
Реєстраторка свою провину не визнавала, кажучи, що документи не викликали в неї підозр і вона не мала підстав відмовити в реєстрації. Жінка пояснила, що рішення Алуштинського суду 2007 року в реєстрі не знайшла, а зробити запит до суду не могла, оскільки цей суд знаходиться на окупованій території.
У вироку написано, що коли судового рішення немає у реєстрі і неможливо зробити запит до суду, як органу влади на тимчасово окупованій території, то державний реєстратор не має права переоформляти квартиру на підставі такого судового рішення.
Адвокату потерпілого вдалося отримати відповідь з Алуштинського суду, що за картотекою архіву суду за 2007 рік, інформація про справу не підтверджується. Цивільна справа під таким номером розглядалася Алуштинським міським судом з іншими учасниками.
Але при ухваленні вироку цей документ до уваги не брався. Оскільки будь-який документ, виданий органами влади, що діють на окупованій території, вважається недійсним і не створює правових наслідків.
Крім того, заява про переоформлення квартири у 2018-му подавалася від імені жінки, смерть якої реєструвалася відділком поліції смт Лівадія службою ще у 2015 році. Особа, яка насправді зверталася із заявою залишилась не встановленою.
Суд призначив колишній реєстраторці 3 роки позбавлення волі, звільнивши від відбуття тюремного покарання з іспитовим строком три роки. Також жінці заборонили наступні три роки період обіймати посади, пов’язані з використанням електронно-обчислювальних машин (комп’ютерів, систем та комп’ютерних мереж і мереж електрозв’язку).
Спір про повернення квартири розглядається в окремій цивільній справі і рішення тут ще не прийнято.