(додано пояснення стажиста)
Вища рада правосуддя оприлюднила рішення про вжиття заходів щодо забезпечення незалежності суддів та авторитету правосуддя за повідомленням судді Солом’янського райсуду міста Києва Ірини Усатової.
Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на рішення ВРП від 25 листопада.
Раніше Усатова поскаржилась, що 23 вересня 2021 року в її кабінет заходив чоловік, який представився адвокатом. Він, «натякаючи на свою порядність», начебто намагався домовитися із нею про вирішення справи на користь свого клієнта. При цьому відвідувач поклав на стіл об’ємний пакунок, що знаходився у файлі з чистими аркушами наверху, і відмовлявся покидати кабінет. Суддя зазначає, що не знайома із цим чоловіком, ніколи його раніше не бачила, про зустріч не домовлялася.
Камера спостереження у приймальні судді перед її службовим кабінетом зафіксувала, що чоловік зайшов до кабінету із пакунком, перебував там певний час, а згодом поспіхом покинув кабінет судді.
Що відбувалося в кабінеті камера не фіксувала. Так само невідомо, що було в пакунку.
У провадженні судді Усатової перебувала цивільна справа за позовом фізособи до Міністерства оборони України, Консорціуму «Військово-будівельна індустрія» про поновлення на роботі, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу і відшкодування моральної шкоди (справа № 760/23694/18). Начебто з приводу цієї справи з суддею намагались домовитися. Після інциденту Усатова взяла самовідвід.
Інформацію передали у правоохоронні органи.
Головне управління Національної поліції у місті Києві листом від 10 листопада 2021 року поінформувало Вищу раду правосуддя, що за фактом втручання в діяльність судді Усатової внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками ч.1 ст. 376 Кримінального кодексу України. Розслідування доручено слідчим слідчого управління Головного управління Національної поліції України.
ВРП звертається до Офісу Генерального прокурора щодо надання інформації про розкриття та розслідування злочину в цьому кримінальному провадженні.
У реєстрі адвокатів є дані, що відвідувач є стажистом адвоката Миколи Деканя.
На вебсайті WORK.UA розміщено фото та резюме, згідно з яким цей чоловік 45-річний чоловік із березня 2019-го працює в адвокатському об’єднанні «Декань і партнери», має значний стаж роботи в галузі права (з 1998 року). Останні роки він займався приватною юридичною практикою, але у 1998-2006р. був старшим слідчим Святошинського РУГУ МВС України в м. Києві.
У рішенні ВРП зазначається, що такими діями стажист адвоката негативно вплинув на авторитет правосуддя, частиною якого відповідно до положень Конституції України є адвокатура, а також на статус адвоката, чим підірвав незалежність судової влади, престиж адвокатури та адвокатської діяльності.
Адвокат може бути притягнутий до дисциплінарної відповідальності за порушення Правил адвокатської етики його помічником, стажистом або особою, яка перебуває з ним у трудових відносинах, якщо адвокат належно не контролював дії цієї особи або ж навіть сприяв таким порушенням.
Вища рада правосуддя вирішила звернутися до Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Київської області щодо притягнення до відповідальності адвоката Деканя.
У грудні 2019-го вищезгаданий стажист склав адвокатський іспит. Тепер КДКА просять врахувати те, що сталося, при оцінці стажування.
«Судовий репортер» звернувся за коментарем до адвоката Деканя і готовий оприлюднити позицію інших фігурантів цієї історії.
Декань, чиїм стажистом є Новицький, переслав його письмові пояснення.
«Ніяких прохань мною не заявлялось, ніяких спроб втручання в діяльність судді Усатової І.А. мною не здійснювалось», — запевнив юрист.
Більше про позицію стажиста читайте у матеріалі — Юрист, на якого скаржилась суддя Усатова, заперечує, що приносив їй ще щось крім клопотання