Дніпровський суд Києва виправдав колишнього головного спеціаліста відділу протидії нелегальній міграції ДМС у місті Києві.
Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок від 11 вересня.
Чоловік обвинувачувався у замаху на шахрайське заволодіння коштами і підбурюванні до надання 300 доларів неправомірної вигоди заступнику начальника управління.
У серпні 2018 Головним управлінням ДМС України в м. Києві проведено рейд по місцях тимчасового перебування іноземців. Виявлено громадянина Йорданії і прийнято рішення про його видворення з України із забороною в’їзду строком на 3 роки. Іноземця помістили до тимчасового пункту перебування іноземців.
Одного дня спеціалісту ДМС зателефонував чоловік, який сказав, що є представником іноземця. Далі відбулася зустріч, під час якої співрозмовник просив чиновника допомогти іноземцю залишитися в Україні. Той відповів, що це неможливо. Далі мова пішла вже про те, що знайомий купив іноземцеві квиток на літак і чиновник начебто хотів гроші за вчасну доставку особи в аеропорт.
Співрозмовник чиновника на момент цих зустрічей вже діяв під контролем правоохоронних органів.
25 вересня 2018 ввечері чиновник і заявник мали зустріч у кафе з приводу вильоту іноземця. А наступного дня зустрілися біля метро Лівобережна, де і відбулася передача коштів.
Обвинувачений вину не визнав і стверджував, що заявник сам постійно просив про допомогу і пропонував неправомірну вигоду. А він за порадою начальника проганяв його. Остання зустріч відбулася в обідню пору. Вони купили каву в кіоску. Обвинувачений за неї заплатив, заявник намагався втиснути йому гроші, а він відмовлявся брати. Коли його затримали, не зрозумів, звідки в нього в кишені взялися вилучені кошти. При затриманні працівники правоохоронних органів збили з ніг, він дуже сильно вдарився, потім вдягнули кайданки і у нього було вилучено кошти. На пропозицію видати добровільно видав все з кишень, а 300 доларів в кишені пальто вони знайшли самі. Коли дивився відео, то зрозумів, що це, мабуть, ті гроші, що намагався віддати заявник. Це були скручені зелені купюри і він не знав, що там, який номінал купюр.
Чоловікові інкримінувалося шахрайство, але із обвинувального акта не вбачається, що будь-яку особу визнано потерпілим. Прокурор у судовому засіданні також відмовився залучити потерпілого до участі у розгляді справи. Із матеріалів провадження відомо, що 300 доларів, які використовувалися для передачі хабара, належать Головному управлінню СБ України у м. Києві та Київській області
Суд вважає, що із відеозаписів слідчих (розшукових) дій не вбачається, що обвинувачений ввів в оману заявника щодо вчинення своєчасного, згідно придбаного авіаквитка, супроводження та перевезення особи з Чернігівського пункту тимчасового перебування іноземців і осіб без громадянства до аеропорту «Бориспіль». Працівники ДМС підтвердили, що того дня справді було заплановано виліт іноземця. Суд визнав звинувачення у замаху на шахрайство неспроможним.
Щодо підбурювання до передачі хабара керівництву ДМС, то суд зазначив, що із доказів справи не вбачається умовляння, погроз, примусу чи іншого схиляння до вчинення злочину зі сторони обвинуваченого. Натомість видно, що саме заявник ініціативно намагався спілкуватися з обвинуваченим, спрямовував розмови у необхідному для нього напрямку, організовував зустрічі.
Також суд звернув увагу на розбіжності між відеозаписами і протоколами за результатами НСРД. Наприклад, слідчі проводились у темний час доби, а в протоколі написано, що об 11.25 дня.
За наявності ознак провокації суд визнав здобуті докази недопустимими і виніс виправдувальний вирок.