У реєстрі судових рішень з’явилися ухвали про звільнення від подальшого відбування покарання громадян України, які воювали у складі російської армії.
Про це повідомляє «Судовий репортер».
Йдеться про уродженця АР Крим Ігоря Бересневича і Дениса Вострікова з Луганщини.
Бересневич із 2 березня перебував у полоні як військовополонений. Вироком Шевченківського районного суду міста Києва від 7 червня його засуджено за державну зраду до 13 років позбавлення волі з конфіскацією усього майна. Планувалося, що Бересневич відбуватиме покарання «Коломийській виправній колонії (№ 41)», але донедавна він утримувався в «Київському слідчому ізоляторі».
24 жовтня Координаційний штаб із питань поводження з військовополоненими вирішив передати засудженого для обміну як військовополоненого. Після цього прокурор звернувся із клопотанням до суду. У матеріалах справи міститься заява Бересневича від 26 жовтня, що він не заперечує щодо передачі його до Російської федерації з метою обміну на військовополоненого громадянина України.
Інший засуджений Востріков був «водієм окремого батальйону матеріального забезпечення Народної міліції ЛНР». Із 3 серпня він потрапив у полон. Вироком Баглійського районного суду міста Дніпродзержинська Дніпропетровської області був засуджений до 10 років ув’язнення за посягання на територіальну цілісність України і участь у незаконному збройному формуванні. Чоловік утримувався у «Дніпровській установі виконання покарань (№4)».
У рішенні суду є посилання на ч.1 ст. 84-1 ККУ, а саме, що звільняється від відбування покарання засуджений, стосовно якого уповноваженим органом прийнято рішення про його передачу для обміну як військовополоненого та яким надано письмову згоду на проведення такого обміну.
9 листопада Координаційний штаб із питань поводження з військовополоненими прийняв рішення у формі протоколу про передачу Вострікова для обміну як військовополоненого. Ще 24 серпня чоловік надав свою письмову згоду на такий обмін.
Рішення ухвалювалися суддями за відсутності засуджених. В одному випадку чітко написано, що особа не доставлялась, але це не є перешкодою для розгляду клопотання прокурора.