Індустріальний районний суд Дніпра визнав винною уродженку Луганської області у посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України за участь у «референдумі» зі створення «ДНР».
Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на вирок від 2 серпня.
За матеріалами справи, з квітня по травень 2014 року під час перебування бойовиків самопроголошеної «Донецької народної республіки» в Краматорську обвинувачена брала активну участь в організації та проведені незаконного референдуму зі створенню так званої «самостійної суверенної держави» — «ДНР», і була призначена членом дільничної виборчої комісії.
11 травня з 8 до 20 години обвинувачена, будучи членом так званої «дільничної виборчої комісії № 28» у приміщенні музичної школи, записувала паспортні дані виборців у список, видавала бюлетені для голосування, збирала підписи за їх отримання та відмічала голосуючого у відповідному списку.
Після завершення голосування обвинувачена разом іншими членами «комісії» підрахували голоси та підписали протокол про результати «референдуму».
У суді обвинувачена вину визнала повністю. Пояснила, що до 2014 року вона неодноразово брала участь у виборах як член дільничної виборчої комісії, навесні 2014-го їй зателефонували і повідомили, що їй як члену комісії необхідно з’явитись до виборчої дільниці, хто телефонував вона не знає.
У визначений час вона та інші члени комісії з’явились на дільницю, де отримали інструкції. Тепер жінка запевняє, що у скоєному щиро розкаюється.
Суд дійшов висновку, що громадянка має нести кримінальну відповідальність. Однак звільнив її від вібуття тюремного покарання через обставини справи, які не лише характеризують особу винної і вчинений нею злочин, а й «дають змогу суду переконатися, що обвинувачена, відповідно до своїх моральних якостей і невтраченого почуття обов’язку перед державою та суспільством заслуговує на довіру й може виправитися без застосування до неї реального покарання».
Вироком суду підсудній призначено умовне покарання — 5 років позбавлення волі зі звільненням на іспитовий строк 2 роки.