Вищий антикорупційний суд відклав підготовче засідання у справі колишнього заступника секретаря Ради безпеки та оборони України Олега Гладковського щодо зловживання службовим становищем.
Про це повідомляє «Судовий репортер».
10 серпня до суду не прибув жоден із трьох обвинувачених. Окрім Гладковського, мова також про ексзаступника міністра оборони Ігоря Павловського та колишнього директора департаменту військово-технічної політики розвитку озброєння та військової техніки Міноборони Андрія Араптанова.
Адвокат Руслан Волинець повідомив, що Гладковський отримав позитивний тест на COVID-19.
Щодо Павловського і Араптанова, то вони утримуються в Лук’янівському СІЗО по іншій справі, яку розслідує Державне бюро розслідувань. Їм визначено альтернативу в вигляді застави по 475 млн грн, яку жоден із них поки не вніс. Захисники кажуть, що вони братимуть участь у засіданнях антикорупційного суду у режимі відеоконференції.
Підготовче засідання відклали на 1 вересня.
За версією обвинувачення, колишній посадовець РНБО використав надану йому владу та службове становище всупереч інтересам служби з метою отримання неправомірної вигоди структурою, в якій він та його близькі особи мають частку власності, а саме — ПАТ «Автомобільна компанія «Богдан Моторс».
Гладковський начебто забезпечив невиключення дочірнього підприємства «Богдан Моторс» із державного оборонного замовлення, попри невідповідність передбаченим урядом умовам, та подальшу закупівлю в нього державним коштом вантажних автомобілів МАЗ 6317.
Заступник міністра оборони та директор департаменту Міноборони організували закупівлю в межах державного оборонного замовлення. Незважаючи на те, що автівки не відповідали вимогам уряду. Крім того, з’ясувалося, що договір між Міністерством оборони та компанією-виробником передбачав часткову передоплату, а також фіксування ціни товарів. Проте всупереч цьому, ціна за товари була збільшена і відповідальні за проведення закупівлі посадовці департаменту Міноборони її погодили, попередньо узгодивши питання із заступником Міністра оборони. Як наслідок, фірмі незаконно переплатили 17,44 млн гривень.
За зловживання службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки (ч.2 ст. 364 ККУ) усім трьом загрожує від 3 до 6 років позбавлення волі із забороною обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років, а також штраф від п’ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.