Суд застосував до підозрюваного запобіжний захід у виді тримання під вартою без визначення розміру застави.
Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу Личаківського райсуду Львова.
14 лютого о 13:50 год. підозрюваний з товаришем прийшов до Львівського апеляційного суду і вчинив опір працівникам правоохоронного органу під час виконання ними службових обов’язків, а саме відмовився пред’явити документи, що посвідчують особу, чинив фізичний спротив, намагався пройти через зачинений турнікет, погрожував фізичною розправою та вирвав в охоронця військовий квиток. Так, він притис одного з солдатів до турнікета і вдарив кулаком по голові, іншого солдата вдарив ногою і також рукою по шиї.
Слідча повідомила, що після прибуття поліції підозрюваний висловлювався в образливій формі, при встановленні особи повідомляв вигадані анкетні дані. А згодом зі своїм товаришем і медичними працівниками, попри заперечення працівників поліції, зачинився в одному зі службових кабінетів Апеляційного суду Львівської області. На неодноразові вимоги відчинити двері чоловік не реагував, тому слідча вирішити розбити скло у дверях, щоб відчинити приміщення.
Один із потерпілих охоронців розповів, що чоловік називав їх «сепаратистами, наркоманами, зрадниками», казав, що вони «не люди а військові», шарпав за формений одяг та погрожував «Проламати голову», казав: «Радій , що я тебе не застрелив». Застосовуючи фізичну силу, чоловік відігнув турнікет та проник в приміщення суду. В подальшому підозрюваний вирвав з його рук військовий квиток та поклав собі у сумку.
Підозрюваний вважає, що він жодних протиправних дій не вчиняв. На його думку він має право вільного доступу до будь-яких державних приміщень як вільна людина. При цьому наголосив, що не вважає себе громадянином України, а злочин на його погляд вчинили представники нацгвардії, які незаконно перебували в приміщенні суду та обмежували його пересування, як громадського діяча, правозахисника та журналіста.
В якості свідків допитувались знайомі підозрюваного. Один із них заявив, що це провокація правоохоронців, оскільки аналогічні конфлікти за участю його товариша відбуваються не вперше, з метою перешкодити його правозахисній діяльності.
Чоловік, який приходив до суду разом із підозрюваним, має статус свідка. Він вважає, що коли той і застосовував фізичну силу до правоохоронців то лише з метою їх затримання як злочинців, які незаконно та не вперше безпідставно перешкоджають їх вільному проникненню в приміщення суду. Повідомив, що такі випадки мали місце і в минулому та спрямовані проти їх громадської діяльності.
Чоловікові інкримінують опір працівникові правоохоронного органу (ч.2 ст.342 КК) і насильство щодо працівника правоохоронного органу (ч.2 ст. 345 КК). Йому загрожує позбавлення волі на строк до 5 років. В ухвалі суду зазначається, що чоловік вже має погашену судимість.
Суддя зробив висновок, що дії підозрюваного спрямовані проти авторитету органів державної влади, мають систематичний і особливо зухвалий характер, поєднаний з публічною демонстрацію зневаги до представників правопорядку та встановлених правил поведінки. Це також мало місце в судовому засіданні при обранні запобіжного заходу та проявлялась у зневажливому ставленні до інших учасників процесу, зокрема представників правоохоронних органів.
Суд взяв підозрюваного під варту без визначення розміру застави, оскільки злочин, в якому підозрюється особа, поєднаний із застосуванням насильства до потерпілих.
який закон забороняє людині прийти на судове засідання без документів, що посвідчують її особу?