Вищий антикорупційний суд продовжує розгляд справи за обвинуваченням колишнього судді Дніпровського районного суду Києва Миколи Чауса.
Про це повідомляє «Судовий репортер».
Обшукували квартиру в місті Києві на вулиці Російській. Як пояснила прокурор, у житлі обвинуваченого знайшли документи щодо права власності на дачну земельну ділянку в садовому товаристві «Приозерне» на вулиці Гаражній, 6. Ділянку купили в травні 2015-го на ім’я дружини і в документах йшлося про ціну $15 тисяч. Тут суддя Чаус нібито будував собі майбутню дачу. У серпні 2016-го поблизу ділянки під парканом вилучили скляну банку з 80 тисячами доларів.
«Обшук проходив біля Гаражна, 7, а не 6, на обочині», — заперечив Чаус.
Адвокат Чернілевський також наголосив, що детектив дістав банку з-під паркану і огляд проводився на проїжджій частині, а не на ділянці Чауса.
«Зарив біля своєї земельної ділянки. Не на рандомному (випадковому — ред.) місці. Там йшли будівельні роботи і між проїжджою частиною і парканом зарив цю банку», — пояснила прокурор Аліна Жовницька.
Відео даної слідчої дії демонструвалося у попередньому засіданні.
Під час візиту в квартиру Чауса камера спочатку фіксує події у під’їзді під дверима. Детектив кілька разів натискає кнопку дзвінка.
«Вскриваємо двері чи Ви відкриваєте самі? Дєвушка!», — запитував працівник НАБУ. З-за дверей чутно невдоволений жіночий голос, який вимагає показати у вічко посвідчення. Детектив каже, що вже показав. Жінка відповідає, що не побачила. Після деякого зволікання господиня відчиняє двері, це дружина судді — Світлана Чаус.
«Снимать запрещаю!.. Уберите камеру! Як тільки в інтернеті на відео з’явиться ця інформація…», — погрозливо каже вона. Чутно як детектив просить працівників ЗМІ покинути приватне домоволодіння, тому що буде проводитись слідча дія. На місці залишається тільки камера НАБУ, якою фіксують обшук. Але жінка все одно заперечує: «Камеру убрали! На каком основании?». Детектив вручає їй ухвалу суду про дозвіл на обшук.
«Ми шукали спосіб, щоб не спилювати (двері — ред.), може, на балкон вдасться залізти», — розповідає детектив про спроби потрапити в квартиру. «Потрібно було через балкон. Я думаю всім би сподобалось», — іронізує дружина Чауса.
Жінка каже, що не знає, де її чоловік, а в квартирі, крім неї, перебує лише кіт. Детективи залучають трьох понятих із сусідів.
На обшуку присутній тодішній адвокат Чауса — Кім Веремійчук. Із відео чутно, що жінка не знала, що її чоловік уклав з ним договір, бо спершу думала, що це державний захисник.
Дружина цікавиться, що саме будуть оглядати, чи будуть дивитися її спідню білизну. «Я надіюся, що до цього не дійде», — відповідає детектив.
Господиня вимагає роззутися, якщо немає бахіл, і ходити в шкарпетках, а не босими, а ще надіти рукавички. «Я против вообще без перчаток, потому что там мои платья, туфли мои…» — реагує Світлана Чаус.
На відео чути голос адвоката Веремійчука. Він говорить, що копію ухвали дружині Чауса вручили, коли понятих ще не було в квартирі, а вони розписалися, що були свідками цього.
«Так де ваші перчатки? Я не зрозуміла», — обурюється господиня. Детектив відповідає, що рукавичок нема, тому що вони не мають обов’язку надівати їх при обшуку.
Повний відеозапис обшуку — це близько 7 годин. У судовому засіданні його переглядають уривками. Зокрема, демонструється, як слідча група заходить у санвузол, а потім у спальню, де стоїть двоспальне ліжко. Детектив піднімає ліжко і перевіряє нішу під ним. Під кінець обшуку вилучаються документи на земельну ділянку.
«За банки, за тисячі, якби вони в нас були, я б відчула це…», — каже дружина судді.
Нагадаємо, що 1 лютого Вищий антикорупційний суд змінив екссудді Миколі Чаусу запобіжний захід із нічного домашнього арешту на заставу в 717 тисяч 900 гривень застави.
Колишній суддя Дніпровського суду Києва Микола Чаус обвинувачується в отриманні 150 тисяч доларів неправомірної вигоди, які зберігав у двох банках в машині і поблизу дачної ділянки. Підозру йому повідомили ще у 2016 році, але суддя зник і перебував у розшуку. Згодом він з’явився на території Молдови, куди в’їхав за чужими документами. Почався тривалий процес екстрадиції і одночасно Чаус просив про політичний притулок.
За 5 років екстрадиція так і не завершилася. Але Чауса знайшли у Вінницькій області і тоді він звернувся до СБУ, заявивши, що став жертвою викрадення спочатку в 2016-му і тепер у 2021 році. Служба безпеки почала розслідувати викрадення Чауса і взяла екссуддю під охорону.
Чаусу загрожує від 8 до 12 років ув’язнення з конфіскацією майна.
Читайте також