Приморський районний суд міста Одеси визнав колишнього військовослужбовця ВМФ ЗС СРСР Ігоря Малогу винним у держзраді ти сприянні терористичній організації.
Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок від 27 вересня.
Чоловікові призначено покарання більш м’яке, аніж передбачено законом, тому що він уклав угоду про визнання винуватості і викрив інших учасників злочину. Прокурор надав суду інформацію щодо викриття обвинуваченим інших осіб, відомості про яких внесено до ЄРДР, а стосовно одного з них скеровано обвинувальний акт до суду. Крім того, шкода державним чи суспільним інтересам або правам та інтересам окремих осіб не завдана, майнова шкода відсутня.
Підсудного визнали винним за трьома епізодами — у державні зраді, сприянні терористичній організації і незаконному зберігання боєприпасів. Найсуворіше покарання — 5 років тюрми — суд призначив за держзраду, 4 роки — за сприяння терористичній організації і 3 роки за зберігання боєприпасів. Шляхом поглинання менш суворого покарання більш суворим Малозі визначено остаточне покарання — 5 років ув’язнення.
Чоловіка затримали 28 грудня 2020 року та в подальшому ухвалою Приморського районного суду Одеси його поміщено під варту. Він не зміг внести заставу 942 тисячі гривень і залишався у СІЗО. Тепер цей період буде йому враховано у строк відбуття покарання.
У 2014 році, після анексії Російською Федерацією АР Крим, на одному із КПП із тимчасово окупованою територією АР Крим, Малогу зупинив співробітник Прикордонного управління Федеральної служби безпеки РФ.
Малога дав співробітнику ФСБ РФ усні пояснення щодо мети відвідування АР Крим, розповів свою коротку біографію про проходження строкової військової служби, в період з 1985 року по 1989 рік у військовій частині 09619 ВМС СРСР. Також повідомив про свої знайомства із числа військовослужбовців офіцерського складу військової частини, яка базується в м. Очаків Миколаївської області (73 МЦСпО, в/ч А-1594).
Після цього ефесбешник запропонував Малозі допомагати Федеральній службі безпеки Російської Федерації у підривній діяльності проти України, шляхом встановлення постійного конспіративного зв’язку та виконання поставлених завдань на території України.
На підтвердження своїх намірів Малога дав письмову згоду, власноруч написавши зобов’язання, що надаватиме інформацію про військовослужбовців військової частини А-1594, яка базується в місті Очаків Миколаївської області.
Для контролю і координації дій співробітник ФСБ РФ видав Малозі мобільний телефон «MEIZU». Використовуючи програму «Telegram», а також при особистих зустрічах на території АР Крим, Малога надавав інформацію про дислокацію та пересування військовослужбовців по території Миколаївської області.
У 2016 році у місті Судак, поряд із готелем «Форум», Малога вступив в контакт із діючим співробітником ПУ ФСБ РФ по РК та м. Севастополь. У подальшому він передавав інформацію цьому співробітнику російської спецслужби.
Крім того, у 2016-му з Малогою сконтактував член терористичної організації, працівник «Міністерства державної безпеки ДНР» із позивним «Буше». Він доручив обвинуваченому збір інформації щодо особового складу військовослужбовців ЗС України, зразків техніки, про діяльність українських військових формувань та осіб, які можуть становити загрозу діяльності терористичної організації «ДНР».
Малога, будучи колишнім військовослужбовцем ВМФ ЗС СРСР, маючи велику кількість знайомих серед колишніх та діючих військовослужбовців ЗСУ, керуючись мотивом неприйняття діючої влади України погодився на сприяння «ДНР». З цією метою він налагодив розгалужену мережу джерел здобуття інформації на території України серед колишніх та діючих військовослужбовців, незадоволених з різних причин службою і чинною владою.
Навесні 2019-го співробітник «МДБ ДНР» поставив Малозі конкретне завдання щодо збору інформації стосовно військовослужбовців військової частини А-1594, яка базується в м. Очаків Миколаївської області, а також військовослужбовців Сил спеціальних операцій ЗС України, які на той час проходили військову службу в зоні проведення Операції об’єднаних сил, а також дислокації окремих підрозділів ССО ЗСУ в зоні проведення ООС.
Крім того, протягом перебування «на зв’язку» у співробітника «МДБ ДНР» Малога неодноразово збирав і передавав відомості щодо військовослужбовців Сил спеціальних операцій, Десантно-штурмових військ ЗС України, які перебувають із бойовими завданнями в зоні ООС, їх установчі дані, номери мобільних операторів мобільного зв’язку, посади, особові справи та місць дислокації їх підрозділів, в тому числі, про високопосадовців Генерального штабу ЗС України, проведення навчань та використання ракетних комплексів типу «Нептун» та «Вільха», тощо.
Згідно з відповідями ССО ЗСУ, ГШ ЗСУ, ДШВ ЗСУ, ГУР МО України, передана інформація в основному відповідає дійсності і у випадку отримання підрозділами терористичної організації «ДНР» могла нашкодити Збройним Силам України та правоохоронних органам, задіяним у зоні Операції Об’єднаних Сил.