Слов’янський міськрайонний суд Донецької області визнав чоловіка винним у незаконному поширенні інформацію про розташування Збройних сил України в період воєнного стану.
Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на вирок від 9 січня.
За матеріалами справи, із 30 травня по 25 вересня 2022 року, мешканець Слов’янськ зі свого ноутбука надсилав інформацію на Telegram-бот «Народної міліції «ДНР» дані про місця дислокації особового складу та військової техніки ЗСУ.
30 травня зловмисник інформував бойовиків «ДНР» про перебування українських військових на території місцевої школи. 31 травня о пів на другу ночі росіяни і бойовики «ДНР» завдали ракетного удару, від якого постраждали школа і ближній будинок.
27 серпня обвинувачений повідомив, що в школі проживають військові ЗСУ і у лісосмузі ліцею знаходиться військова техніка України. 28 серпня близько 1 ночі у це місце потрапила ракета
25 вересня чоловік також написав, що на території державного педагогічного університету перебувають військові ЗСУ. 26 вересня окупанти завдали двох ракетних ударів – вдень потрапивши по приватному будинку і надвечір по багатоповерхівці.
Коригувальника затримали 17 листопада і через два дні взяли під варту.
Відомо, що він працював вчителем фізики в Малинівському закладі загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Миколаївської міської ради Краматорського району Донецької області. Не одружений, на утримані неповнолітніх дітей не має, раніше не судимий.
У судовому засіданні обвинувачений підтвердив обставини справи і сказав про щире каяття.
Йому інкримінували розголошення локацій Збройних Сил України за можливості їх ідентифікації на місцевості, якщо така інформація не розміщувалася у відкритому доступі Генеральним штабом ЗСЦУ, або іншими уповноваженими державними органами (ч.3 ст.114-2 ККУ). І такі дії вчинено в умовах воєнного стану, з метою надання інформації незаконним збройним формуванням. Злочин карається позбавленням волі на строк 8-12 років.
Суд врахував ставлення обвинуваченого до скоєного і дані про особу та призначив 8 років ув’язнення.
У вироку зазначається, що справа слухалась у закритому засіданні. В умовах триваючої збройної агресії судді працювали поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів і на підставі наказу про впровадження дистанційної роботи Слов’янського міськрайонного суду Донецької області.