Верховний суд залишив без задоволення скаргу ДП «Вугільна компанія «Краснолиманська» на рішення про визнання контракту недійсним.
Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на постанову від 20 березня.
У 2015 році компанія «Торгівельний дім-Ресурс» підписала угоду про закупівлю вугілля з шахти «Краснолиманська». Також «ТД-Ресурс» уклала договір продажу вугілля на ПАТ «Центренерго» на суму 520 млн грн. Таким чином компанія стала посередником з постачання вугілля між державною шахтою і «Центренерго». За даними НАБУ, процентна різниця продажу вугілля склала понад 50%.
За даними НАБУ, шахта порушила умови п. 2 наказу Міненерговугілля України від 11.03.2014 №237 «Про невідкладні заходи стабілізації фінансового стану галузі та запобігання проявам корупції». Йдеться про те, що керівникам вугледобувних підприємств спільно з ДП «Вугілля України» наказано забезпечити продаж збагаченого вугілля за ринковими цінами безпосередньо генеруючим компаніям теплових електростанцій та вжити заходів для недопущення продажу збагаченого вугілля посередникам.
З 2016 року НАБУ розслідується кримінальне провадження №52016000000000222 щодо відмивання грошей і зловживання службовим становищем.
У травні 2018 року Національне антикорупційне бюро України звернулося до Господарського суду Харківської області про визнання договору закупівлі «ТД-Ресурс» вугілля у державної шахти недійсним. У позові було відмовлено. Суд визнав недоведеним сам факт завдання шкоди державі.
Постановою Східного апеляційного господарського суду від 10.12.2018 рішення суду першої інстанції скасовано та прийнято нове рішення, яким позов задоволено у повному обсязі. Апеляційний суд взяв до уваги висновок експерта, що ціна на вугілля була занижена.
За висновком апеляційного господарського суду, необґрунтованим є посилання місцевого суду, що єдиним доказом порушення інтересів держави та суспільства є наявність вини у формі умислу, яка повинна бути підтверджена вироком суду.
Верховний суд вирішив, що апеляційний господарський суд правильно кваліфікував спірні правовідносини і правильно застосував до них норми права.
Раніше журналісти програми «Наші гроші» з’ясували, що «ТД-Ресурс» отримало замовлення «Центренерго» на 520 млн грн без тендеру, а до того активної господарської діяльності не вело. Журналісти пов’язували компанію з нардепом від БПП Сергієм Тригубенком, який вважався куратором державної вугільної галузі. Пізніше його на цій позиції замінив Віталій Кропачов. На початку 2018-го з’явилась інформація, що компанії з оточення Януковича, які без конкурсу отримали запаси вугілля на території держшахт, переписали на осіб, котрих пов’язують із Кропачовим.