Від податкової служби останні роки постійно лунає меседж про щорічне зменшення кількості перевірок та, натомість, покращення якості їх проведення. Головним чинником, який впливає на це, фіскали називають ризикоорієнтований відбір «претендентів на перевірку». Підприємства (їх представники), звісно, чули про графік перевірок, який розміщується податковою службою на веб-сайті. Безперечно, це можна назвати досить позитивним моментом для платників, бо вони отримують час щоб фундаментально підготуватися до перевірки. З іншого боку, графік податкових перевірок постійно оновлюється, що спричиняє певні незручності для платників та прецеденти для виникнення податкових спорів. Саме тому важливо завчасно, ще до початку перевірки, отримувати фахові податкові консультації, аналізувати можливі ризики за допомогою профільних юристів, адвокатів.
Не слід недооцінювати вказану ситуацію, оскільки в разі донарахувань податковою великих сум податків, висока ймовірність, що буде розпочато кримінальне провадження й тоді вже знадобиться адвокат по кримінальних справах.
Загалом, можна виділити кілька найактуальніших тем для початку податкових перевірок:
- Наявність у підприємства сумнівних контрагентів, тобто тих, у кого, на думку контролерів, не має ділової мети;
- Нереальність проведення операцій вигодоформуючим суб’єктом;
- Контрагент знаходиться в статусі платника ПДВ менш ніж три місяці та/або не звітує;
- Не дотримання встановлених строків для реєстрації податкових накладних;
- Трансфертне ціноутворення.
Щоб не потрапити в поле зору податківців, а у разі проведення перевірок податковими органами запобігти виникненню негативних наслідків, необхідно дотримуватись певних правил:
- Уважно ставитись до вибору контрагентів. Заздалегідь їх перевіряти на наявність можливих ризиків за допомогою різноманітних сервісів державних органів;
- Намагатись діяти на випередження – відповідально ставитись до надання контролерам документів, у тому числі надавати їх за описом;
- Забезпечити якісний супровід податкової перевірки професійним юристом, адвокатом;
- Бути готовим відстоювати свої права в адміністративному чи судовому порядку.
Сучасні умови вимагають професійності та компетентності не тільки від суб’єктів господарювання, а й від фахівців контролюючих органів. Ті схеми, якими користувались платники, податкова служба поступово ліквідує завдяки впровадженню нових програм, електронних сервісів, зміні законодавчої бази. Податкові перевірки стають все більш креативними та складними з правової точки зору. Тому підприємствам складно відстоювати свої позиції без кваліфікованої допомоги податкових юристів. Про це свідчить і чимала кількість судових справ, в яких, завдяки старанням податкових адвокатів, виграють платники.
Перевірка податковими органами не стане проблемою завдяки професійному податковому адвокату в Києві, який може надати не тільки необхідні консультації, супроводжувати хід перевірки податковими органами, а й захищати інтереси підприємства в суді.
*Публікацію розміщено на правах реклами