Дружківський міський суд Донецької області визнав громадянина винним у державній зраді в умовах воєнного стану.
Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на вирок від 6 жовтня.
26-річний виходець з Слов’янська Донецької області Руслан Кхаттак незадовго до російського повномасштабного вторгнення переїхав до Ставропольського краю РФ. У червні минулого року чоловіка призвали до лав російської армії, де він отримав звання «рядовий» та пройшов навчання за спеціальністю «механік-водій». Обвинувачений потрапив до підрозділу «Шторм» у складі 79 мотострілецького полку, а вже в серпні йому було присвоєно військове звання «єфрейтор».
Не пізніше 20 травня 2023 року, під час строкової служби російське військове командування запропонувало чоловікові підписати контракт. Далі він отримав нову спеціальність — «командира відділення командира бойової машини».
Після цього обвинуваченого відрядили для виконання «спеціальних військових задач» до міста Ірміно Луганської області. Далі його з підрозділом відправили для утримання бойових позицій російських окупантів у село Берхівка Бахмутського району.
У суді Кхаттак пояснив, що майор з позивним «69» чи «96» (точно не памʼятає) відрядив його на бойові позиції для виконання завдань, але там нібито нічого не відбувалось. Далі до кінця червня, за його словами, була перерва на відпочинок, після чого 7-14 липня він продовжив брати участь у бойових діях на території села. Обвинувачений облаштовував блокпости та фортифікаційні укріплення навколо російських бойових позицій.
Чоловік пригадує, що 14 липня їх група з 4-ох осіб разом із командиром із позивним «501» почула. кроки. Вони подумали, що свої, але це були українські військові, які запропонували здатися в полон. Їхній командир відмовився та почав відстрілюватися, але загинув. Після цього Кхаттак та ще двоє солдат склали зброю і здалися в полон ЗСУ.
Суду обвинувачений розповів, що у полоні їх нагодували і допитали. До сьогодні солдат утримується в таборі для військовополонених «Захід 1».
Кхаттак повідомив, що отримав громадянство РФ, але українське офіційно не припинено. Тому він все ще вважається громадянином України.
Йому призначали 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна. У вироку написано, що підсудний цілком погодився з таким покаранням.