Земельна ділянка у провулку Козятинський,6 в місті Києві належить ТОВ «Алькіл».
Про це свідчить витяг із реєстру майнових прав, повідомляє «Судовий репортер».
На ділянці розташований будинок на 642 кв.м., який у 2011 році був подарований Валерію Постному його матір’ю.
Постний, за версією НАБУ, є співорганізатором злочинної групи Олександра Онищенка з розкрадання газу, видобутого за договорами спільної діяльності з ПАТ «Укргазвидобування». Збитки держави оцінюють у понад 740 млн грн.
У грудні 2017 суд за позовом Ганни Постної скасував договори дарування її синові двох будинків і квартири. Жінка доводила, що договори уклала помилково, зазначала, що не отримала від сина очікуваного догляду. Але антикорупційна прокуратура ці рішення оскражила і в листопаді-грудні апеляція їх скасувала. Встановлено, що договори дарування не передбачали будь-яких обов’язків обдаровуваного на користь дарувальника.
У липні 2018 жінка переформила на себе будинок в Козятинському провулку, а землю під ним – на ТОВ «Алькіл». Фірма була створена за місяць до того. Її засновником і директором записана Ганна Постна. Підприємство зареєстрували на вул.Хрещатик,27-Б. За цією адресою знаходився офіс нардепа Онищенка.
Нагадаємо, що майно Постного арештовувалось з метою забезпечення можливої спецконфіскації у майбутньому.
7 листопада 2018 року Солом’янський суд Києва закінчив підготовче засідання у справі за обвинуваченням Валерія Постного і ще семи осіб, яких антикорупційна прокуратура вважає учасниками злочинної організації нардепа Олександра Онищенка.
За версією слідства, народний депутат Онищенко є засновником та керівником злочинної організації, учасники якої в період з січня 2013 року по червень 2016 року протиправно заволоділи понад 1,6 млрд грн від реалізації природного газу в рамках договорів про спільну діяльність з ПАТ «Укргазвидобування».
Внаслідок таких дій ПАТ «Укргазвидобування» (100% акцій належать державній НАК «Нафтогаз України») спричинено збитки в сумі більш ніж 740 млн грн.
Загалом детективи встановили причетність до участі у «газовій схемі» 29 осіб. З-поміж них — двоє близьких людей, які виконували роль співорганізаторів, решта — працівники ПАТ «Укргазвидобування», юрист, фінансисти, керівники компаній тощо.