Соснівський районний суд міста Черкаси виніс вирок Валентину Дяченку, колишньому начальнику управління державного архітектурно-будівельного контролю Черкаської міської ради.
Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на вирок від 30 червня.
Влітку 2017 у чиновника начебто виник умисел на одержання неправомірної вигоди від директора ТОВ «Черкассільбуд» за не проведення позапланової перевірки декларацій про готовність об’єктів. Для цього він виїхав на будівництво, оглянув територію і попросив виконавчу документацію. Головний інженер відмовив, пояснив, що керівник підприємства не на місці. За пару днів Дяченко подзвонив інженеру і запросив на зустріч у себе в кабінеті. Там він повідомив, що за непроведення позапланової перевірки треба заплатити. Суму він написав на листочку цифрами: 1.5 Інженер розповів директору і вони поїхали в Київ, і подали заяву в СБУ. Далі Дяченко зустрічався з інженером, а також директором «Черкассільбуд». НСРД зафіксовано, як називав суму 1500 і уточнював, що йдеться долари.
Передача грошей відбулася на автостоянці біля фітнес-клубу «Чікаго», що на перехресті вулиць Гоголя та Пушкіна у місті Черкаси. Чиновник підсів у машину інженера, забрав гроші і його затримали.
Обвинувачений вину не визнав. Пояснював, що влітку 2017 в Управлінні державного архітектурного контролю було погане матеріально-технічне забезпечення і це впливало на роботу. Тому він вирішив звернутись до керівників підприємств за фінансовою допомогою для заправки картриджів, закупки канцелярського приладдя. Він зателефонував в «Черкассільбуд». Перевірку на підприємстві він проводити не збирався, це був лише привід для спілкування про невеличку фінансову допомогу. Приїхавши на підприємство, він попросив показати виконавчі документи, і коли отримав відмову, дав зрозуміти, що це йому не цікаво, що йому тільки потрібна фінансова допомога 100-200 доларів. Інженер пообіцяв побалакати з керівництвом, а він, в свою чергу, його не прискорював. Через деякий час, Дяченко вирішив зустрітись, щоб уточнити, чи правильно його зрозуміли і запросив інженера в свій робочий кабінет, щоб той побачив, що вони потребують фінансової допомоги. На аркуші паперу він написав цифру 1,5 доларів і сказав «півтори сотні». На початку серпня 2017 до нього в кабінет зайшов інженер «Черкассільбуд», з яким вони не домовлялись про зустріч, це була його ініціатива, він приніс сувеніри підприємства. Коли вони вийшли на вулицю, гість спитав в якій валюті потрібно 1500, він відповів, що потрібно в доларах. Через два дні йому зателефонував інженер і наполягав на зустрічі, оскільки збирається у відпустку та спровокував призначити місце зустрічі. Коли він сів в автомобіль, інженер запитав: «За три об’єкти?», він відповів: «так». Він не знав, що вже були написані заяви і бесіди були сплановані, його спровокували назвати суму 1500 доларів. Коли він взяв гроші в руки, то зрозумів, що там не 150 доларів і намагався запитати про це, але співрозмовник махнув рукою, показуючи, що всі питання потім, а він не мав часу розібратися. Він вирішив, що пізніше повинен повернути гроші. Але після цього його затримали. Оскільки він перебував в схвильованому стані, то в Генеральній прокуратурі пояснив, що це борг. На нього психологічно тиснули і заставляли зізнатися. Під час затримання адвоката не пропонували, чи відмовлявся він письмово від адвоката не пам’ятає, оскільки був дуже збуджений.
Гроші вилучили з правої кишені брюк. На руках чоловіка були сліди речовини, якою обробили кошти.
Директор та інженер «Черкассільбуд» підтвердили, що чиновник вимагав у них гроші. Зокрема, пригрозив, що коли не заплатять, то він спільно з МНС ініціюює перевірки і прийдеться заплатити більше, бо він може анулювати документацію. НСРД ця інформація підтверджується, оскільки обвинувачений чітко говорив про 1500 доларів, інакше він ініціює перевірки і будуть проблеми. Під час затримання від послуг адвоката чиновник відмовився, що зафіксовано у протоколі і підтверджується його показаннями в суді, що він підписав відмову через сильне хвилювання.
Суд визнав обвинувачення доведеним і призначив 6 років в’язниці з позбавленням права обіймати посади, пов’язані з виконанням організаційно розпорядчих та адміністративно господарських функцій строком 3 роки, з конфіскацією майна, що є його особистою власністю підсудного та з позбавленням 9 рангу посадової особи органу місцевого самоврядування.
Із вироку вбачається, що після затримання чоловік провів під вартою один рік і цей термін буде йому зараховано до відбуття покарання.