Печерський суд Києва продовжив ще на рік розслідування замаху на вбивство колишнього депутата Київської облради Вячеслава Соболєва.
Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу від 31 травня.
1 грудня 2019 в центрі Києва, на вулиці Льва Толстого, з гвинтівки стріляли у позашляховик LandRover RangeRover депутата Київоблради Соболєва. Куля потрапила у голову сина. Дитина померла в кареті швидкої.
У виконанні замовлення підозрюють Андрія Лаврегу і Євгенія Семенова, хлопців 21 і 20 років, колишніх добровольців військових дій на Донбасі. Вони нібито вчиняли замах на життя батька – Вячеслава Соболєва – але промахнулись і жертвою став син. Справу щодо них вже передали до суду. В одному з перших засідань обвинувачений Лаврега частково визнав провину. Він підтвердив, що натискав на спусковий гачок. Однак запевнив, що не хотів вбивати чи калічити Соболєва-старшого, а йшлося тільки про залякування. Зараз у суді триває дослідження відеоматеріалів – слідчого експерименту та обшуків.
1 вересня 2020 суд затвердив угоду про визнання винуватості з Олександром Раєвим, який допоміг Лаврезі і Семенову сховатися після вбивства. Суд призначив чоловікові 3 місяці арешту, які він уже встиг відбути в слідчому ізоляторі.
Також 2 грудня 2020-суд затвердив угоду про визнання винуватості з уродженцем Чеченської республіки Ібрагімом Шагрієвим (в інших судових рішеннях зустрічається – Шахгірієв). Чоловіка судили за фактом збуту бойових припасів – патронів, з яких стріляли в Соболєва. Чеченець нібито влітку 2019-го знайшов патрони в пластиковій пляшці на Трухановому острові на березі Дніпра. Шагрієву дали 3 роки умовно та інших злочинів, крім збуту патронів, не інкримінували.
Водночас поліція виділила матеріали щодо невстановлених замовників та співвиконавців замаху на умисне вбивство.
У рамках цієї справи розслідується версія, що громадянин Російської Федерації чеченського походження Юсуп Абуєв отримав від невстановленої особи замовлення на умисне вбивства Соболєва, яке вирішив виконати з використанням вогнепальної зброї. Він залучив пособником деякого Юрія Ткаченка з організації «Традиція і порядок», а виконавцем – Андрія Лаврегу, колишнього бійця Антитерористичної операції на сході України, який мав досвід участі у бойових діях, у тому числі, в якості снайпера, та з яким він познайомився в зоні проведення Операції Об’єднаних сил на території Донецької області. Лаврезі пообіцяли грошову винагороду в сумі 40 тис. доларів. Він, у свою чергу, залучив співучасником іншого атовця Семенова, який знаходячись неподалік місця вчинення злочину мав ідентифікувати потерпілого при виході з ресторану та по телефону повідомити, щоб Лаврега здійснив постріл.
Для реалізації плану пособник надав виконавцю інформацію про потерпілого, спосіб його життя, адреси проживання, а також забезпечив його вогнепальною зброєю, бойовими припасами, та профінансував інші витрати, у тому числі оренду гаража для зберігання знаряддя вбивства, житла та оренду номеру готелю, з якого Лаврега здійснив постріл.
Юсуп Абуєв та Юрій Ткаченко оголошені в розшук.
Слідчі допитали свідка, який показав, що на початку листопада 2019-го опівночі, коли вони перебували в кінотеатрі торгово-розважального центру «Лавіна Молл», хтось зателефонував Абуєву і він, поспілкувавшись по телефону чеченською мовою, одразу вийшов. На запитання куди він іде, Абуєв сказав, що треба терміново зустрітися з особою на прізвисько «Ахмед». Крім того, свідок показав, що, зі слів Абуєва і Ткаченка, Лаврега мав убити особу на прізвисько «Нодар Руставський», якого переплутали з Соболєвим.
У результаті впізнання за фотознімками свідок упізнав особу на прізвисько «Ахмед», яким виявився громадянин РФ Магомед Гуцієв, відомий також за документами як Васамбек Боков.
Із аналізу з’єднань номерів мобільних телефонів вбачається, що у день вчинення злочину «Ахмед» перебував у Києві.
Є інформація, що Васамбек Боков затриманий правоохоронними органами Грузії за підготовку до вбивства журналіста.
Українські слідчі хочуть допитати цього чоловіка як свідка, відібрати біологічні зразки, а також провести огляд вилучених правоохоронними органами Грузії речей і документів, зокрема мобільних телефонів та інших електронних засобів.
8 квітня 2021-го Офіс Генерального прокурора скерував до компетентних органів Грузії запит про міжнародну правову допомогу для встановлення замовників вбивства Соболєва.
Суд продовжив строк досудового розслідування до 1 червня 2022 року.