Шевченківський суд Києва відклав допит слідчої Головного слідчого управління МВС Лідії Лучинської у справі про вбивство Ірини Ноздровської.
Про це повідомляє «Судовий репортер».
23 вересня Лучинська вперше за декілька місяців з’явилася до суду. Але її допит не вдалося організувати, тому що один із суддів, що розглядають справу, Євген Сидоров перебуває у відпустці, пов’язаній з лікуванням.
Лучинська в зал засідання не заходила. Суддя Павло Слободянюк тільки поінформував, що вона прибула до приміщення суду за пів години до засідання і була повідомлена про неможливість її допиту в цей день.
Водночас головуючий сказав, що до суду також надійшло клопотання про накладення на свідка грошового стягнення. Однак це клопотання розглянуть тільки згодом у присутності всіх учасників.
Тому 23 вересня головуючий суддя тільки продовжив строку тримання обвинуваченого Юрія Россошанського під вартою.
Прокурор наполягав на збереженні такого запобіжного заходу, нагадуючи, що обвинувачений і родина вбитої проживають в одному селі і між ними погані стосунки.
Захисник переконував, що Россошанського слід звільнити, зокрема, зважаючи на сумнівні показання експерта, які суд слухав у попередньому засіданні.
«Обвинувачення є сфальсифікованим…. Сумнівні висновки і експерти… Не думаю, що в залі є учасники, які б хотіли, щоб їх подальша доля залежала від таких “експертів”… Що мій підзахисний може впливати на свідків. Залишилося допитати тільки слідчу Лучинську — це взагалі смішно», — заявив адвокат Олексій Цибенко.
Судді після виходу з нарадчої кімнати оголосили, що залишають запобіжний захід без змін.
Судовий розгляд відклали до 6 жовтня.
Рішення про допит Лучинської суд прийняв ще 17 травня, але з тих пір вона жодного разу не з’явилася у засідання.
Після того, як суд ухвалив застосувати примусовий привід, слідча Лучинська указом від 9 липня була відряджена керівництвом до Житомирської області на період з 12 по 23 липня виконувати «посадові обов’язки, які є поважними». Водночас слідча «з метою уникнення маніпуляцій» просила допитати її по відеозв’язку із Корольовського райсуду Житомира. Потерпілі рішуче проти і хочуть бачити її особисто в Шевченківському суді. Тому суд відмовив у відеоконференції і вирішив допитувати свідка безпосередньо.
***
29 грудня 2017 року до Вишгородського управління поліції близько 19.59 год. надійшло повідомлення Анастасії Ноздровської, що її мати зникла дорогою додому. 30 грудня зареєстровано кримінальне провадження.
1 січня 2018-го тіло Ірини Ноздровської знайшли в річці біля села Демидів, де вона проживала. На шиї було 17 ножових поранень.
У злочині звинуватили Юрія Россошанського — батька Дмитра Россошанського, який у 2015 році машиною збив на смерть молодшу сестру Ірини. Остання займалась розслідуванням цієї справи і добивалась покарання винного. Між двома сім’ями два роки тривав сильний конфлікт. Ноздровська та її родичі начебто постійно при зустрічі називали Россошанського-батька вбивцею.
За два дні до смерті Ірини суд не відпустив під амністію сина Россошанського, засудженого за ДТП до 7 років в’язниці. У молодого чоловіка не виявили в крові алкоголю, тобто не було обтяжуючої обставини і він підпадав під амністію. Але через відсутність записів судового засідання суд скасував вирок першої інстанції і повернув справу на новий розгляд, а хлопця залишив під вартою.
У липні 2019-го Апеляційний суд підтвердив вирок Россошанському-молодшому – 7 років позбавлення волі. У січні 2020 він вийшов на свободу за амністією.
На стадії розслідування вбивства Ноздровської старший Россошанський визнав провину. Він розповів, що вбив жінку після виходу із маршрутки, коли вона почала кричати на нього. А далі 65-річний чоловік ніс тіло півтора кілометра, закинувши собі на плече, і скинув з моста в річку. Одяг вбитої він нібито забрав додому і спалив у пічці.
Згодом в суді Россошанський відмовився від попередніх показань і в лютому 2020 заявив, що взяв вину на себе під тиском поліції в обмін на звільнення сина. На записах зафіксовано, що працівники поліції розповідали йому про можливість більш м’якого покарання у випадку, якщо вбивство скоєно у стані афекту.
Рідні вбитої сумніваються у версії обвинувачення, а саме, що Россошанський міг сам це зробити і не мав співучасників.