Вищий антикорупційний суд зробив перерву на тиждень у розгляді справи колишнього судді Миколи Чауса.
Про це повідомляє «Судовий репортер».
Минулого разу прокурор оголосила обвинувальний акт і очікувалося, що в цьому засіданні із вступними промовами виступлять обвинувачений Чаус і його захисники. Але клопотання про відкладення засідання подав адвокат Юрій Денисенко.
— Чаус відвідав клініку, в якій йому рекомендували звернутися в ЛОР-інститут і провести аудіометрію. Це пов’язано з тим, що він майже нічого не чує… ні в засіданні, що зараз відбувається, ні в роботі захисту. Тому просимо хоча б 10 днів дати перерву… Чи повезуть його завтра на операцію, чи буде це терапевтичне лікування, спланувати неможливо. Треба їхати, ставати в живу чергу, отримувати консультацію… Туди не так просто потрапити. Хірурги всі зайняті, — сказав адвокат.
Як підкреслив Денисенко, сьогодні слух Чауса не дозволяє готувати позицію захисту в судовому процесі. Щонайперше, лікарі мають провести аудіометрію і з’ясувати, що він взагалі чує і в якому стані барабанні перетинки.
Захисник Віталій Чернілевський попросив суд, якщо це входить у його повноваження, сприяти запису Чауса на прийом до ЛОР-інституту. Він пояснив, що Чаусу проблематично прибути в заклад у загальному порядку, тому що за ним слідує два автобуси охорони СБУ і на виїзд потрібно отримувати дозвіл.
Коли суддя запитав Чауса, чи підтримує він клопотання, то обвинувачений відповів, що зараз головуючого не чує. Тому суддя повторив своє запитання ще раз.
— Ми намагалися з помічниками адвокатів вчора і позавчора записатися у цей ЛОР-інститут. Але там трубку ніхто не бере… Немає електронної черги, треба під’їхати стати в чергу. Це дуже складно. Ця хвороба загострилась, починаючи з квітня… І шість місяців чи й більше ніхто нічого не лікував, — пожалівся Чаус.
Прокурор Аліна Жовницька підтвердила, що колишнього суддю затримали 3 серпня у лікарні «Феофанія», де він лікувався, але його стан не вимагав стаціонару, тому лікарі дозволили забрати Чауса. Кілька тижнів тому обвинувачений із дозволу прокурора звертався у клініку в Ірпені. У разі потреби знову звертатися до лікарів Чаусу надаватимуться дозволи. Прокурор запевнила, що може говорити повільно і голосно, так щоб засідання не доводилося відкладати.
— Ця проблема латентна і ми з нею стикаємося ще з досудового розслідування. Казати, що через два тижні він почне чути просто чудово, ми не можемо, — пояснила Жовницька.
Чаус заявив, що готовий в будь-який час відвідати спеціалізований заклад. Один із суддів підказав, що це через дорогу від будівлі суду — очевидно, йдеться про Інститут отоларингології імені Коломійченка. «Та мене ж ніхто не відпускає», — вигукнув Чаус.
Судді погодилися відкласти засідання на тиждень. До того часу захисту запропонували ознайомитися із клопотанням прокурора щодо порядку дослідження доказів та іншими матеріалами у кримінальному провадженні.
Нагадаємо, що колишній суддя Дніпровського райсуду Києва Микола Чаус підозрюється в отриманні 150 тисяч доларів неправомірної вигоди. Підозру йому повідомили ще у 2016 році, але суддя зник і перебував у розшуку. Згодом він з’явився на території Молдови, куди в’їхав за чужими документами. Почався тривалий процес екстрадиції і одночасно Чаус просив про політичний притулок.
За 5 років екстрадиція так і не завершилася. Але Чауса знайшли у Вінницькій області, де він звернувся до СБУ, повідомляючи, що повернувся і водночас заявив, що став жертвою викрадення спочатку в 2016-му і тепер у 2021 році. Служба безпеки почала розслідувати викрадення Чауса і взяла екссуддю під охорону.
Колишньому судді загрожує від 8 до 12 років ув’язнення з конфіскацією майна.
Читайте також