Роменський міськрайонний суд Сумської області визнав трьох російських військових винними в порушенні законів та звичаїв війни за попередньою змовою групою осіб.
Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на вирок від 18 жовтня.
Йдеться про військовослужбовців 3 мотострілецької дивізії 20 армії Західного військового округу РФ Алєксандра Судакова 1977 р.н., Василія Смірнова 1991 р.н., а також солдата 47 танкової дивізії 1 танкової армії Західного військового округу РФ Івана Сєрєброва 1988 р.н.
2 березня 2022 року у селі Біловодське Сумської області російські військовослужбовці захопили елеватор, де зібрали велику кількість військової техніки, пограбували місцеву крамницю і два фермерські господарства.
Окупанти влаштували блокпост на автодорозі регіонального значення Р-60 «Кролевець-Конотоп- Ромни-Пирятин», що в районі селища Біловодське.
Як встановили слідчі, 3 березня о 14:00 солдати на блокпосту зупинили цивільний автомобіль «Тойота», що рухався з міста Андріяшівка в бік міста Суми. Із погрозами застосувати вогнепальну стрілецьку зброю водія з пасажиром змусили вийти з машини. Росіяни відібрали в цивільних мобільні телефони, один із таких оцінюється в 10,5 тисяч гривень, а лише після цього дозволили їхати далі.
4 квітня минулого року російські військовослужбовці відступили від території Роменського району, понісши значні втрати.
У суді потерпілий розповів, що йшов пішки і перед селом Андріяшівка зупинився автомобіль «Тойота» і водій запропонував його підвезти. Перед елеватором в селі Біловодське був російський блокпост, де авто зупинили троє озброєних солдатів РФ із червоними пов’язками на рукавах.
Потерпілий пояснив, що при огляді мобільних телефонів росіяни побачили інформацію про війну в Україні і вирішили їх забрати. Спочатку чоловіків не відпускали і повезли до елеватора «Кернелл», де розміщувались росіяни, аби у вищого керівництва з’ясувати, що далі робити з цивільними.
У присутності понятих потерпілий на фото впізнав солдатів, які зупинили його на блокпосту й відібрали телефон.
У період із 3 по 6 березня телефон фіксувався у населених пунктах: с. Вільшана, с. Комишанка, с. Штепівка, с. Сула, с. Шпилівка, смт. Низи, с. Нижня Сироватка, с. Бездрик, с. Біловод. Пізніше телефон було заблоковано.
Слухання справи відбувалося за відсутності обвинувачених, які переховуються від українських правоохоронців.
Судакова, Смірнова і Сереброва заочно засудили до 10 років позбавлення волі.