Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області визнав колишнього посадовця винуватим в одержанні неправомірної вигоди.
Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на вирок від 18 жовтня.
Обвинувачений працював начальником Павлоградського міськрайонного управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області.
Навесні 2019-го службовець запропонував представнику ТОВ «Вест Петрол Маркет» давати щомісячно неправомірну вигоду паливними талонами на бензин та газ в обмін на відсутність перевірок або щоб вони проходили позитивно для заправки.
У подальшому регіональний менеджер компанії під контролем правоооронців передав паливні талони загальною вартістю близько 9 тисяч гривень.
Під час негласних слідчих дій фіксувалося спілкування між обвинуваченим та свідком. При зустрічі на запитання свідка: «Як домовлялись?», посадовець відповів: « Я ніколи не переграю». Далі він спостерігав за перерахуванням талонів
— 200, наперед червень.
— Червень закрили, — підтвердив обвинувачений.
— Там 9 ми за що розрахувались, травень, червень?
— Все.
— І півлипня, все домовились?
— Да. Да. (кивнув головою обвинувачений).
У судовому засіданні чоловік вину не визнав. Він повідомив, що з 2016 року почалась реформа контролюючих органів та в результаті була створена Держпродспоживслужба. Багато керівників ліквідованих служб почали боротьбу за посаду керівника. На нього начабто здійснювався тиск щоби він зняв свою кандидатуру. Тому вирішили зробити замовну справу. У березні 2019-го заступник завів до нього незнайомця, який представився менеджером «ВОГ». Відвідувач попрохав номер та спитав, чи буває він у Дніпрі, а коли він там буде, то просив набрати його та зустрітись. Разом вони вийшли з кабінету і на вулиці представник компанії поцікавився, яка в нього машина. Співрозмовник сказав, що має 3 тонни палива 95 , але уточнив, що його цікавить безготівковий розрахунок. Обвинувачений стверджував, що талони нібито купував і встиг дав передплату 300 грн. Надалі він відмовився відповідати на запитання, скориставшись статтею 63 Конституції України.
Свідки з числа заступників і співробітників обвинуваченого підтвердили, що він мав повноваження подавати плани перевірок, ініціювати внесення до них змін, реагувати на звернення громадян, що є підставою для проведення позапланових перевірок.
Тобто саме до повноважень обвинуваченого належить питання буде чи не буде заправка, включена до перевірки в наступному році. Перевірки, які хоча й призначаються головним управлінням в області, однак за пропозицій та за участі обвинуваченого.
Обвинуваченого засудили 5 років тюремного покарання з конфіскацією майна. Також йому на 2 роки забороняється обіймати посади державної служби в органах державної влади та інших державних органах і їх апараті.