Слідчий суддя Галицького районного суду міста Львова розглянув скаргу підозрюваного Вʼячеслава Зінченка на бездіяльність поліції.
Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на ухвалу від 16 серпня.
5 серпня Зінченко звернувся до ГУНП України у Львівській області із заявою про злочин. Він стверджував, що 26 липня у перерві судового засідання із обрання запобіжного заходу донька вбитої Ірини Фаріон у присутності журналістів, прокурорів та інших осіб у залі суду погрожувала йому вбивством. Але відомості про кримінальне правопорушення до ЄРДР не були внесені і досудове розслідування за заявою про злочин не розпочали.
У судовому засіданні адвокат як доказ надав відеозапис із соціальних мереж, що раніше до заяви в поліцію не долучався.
Представник поліції просила відмовити у задоволенні скарги. Водночас пояснила, що перевірка загроз життю та здоровʼю громадянину Зінченку не встановила. Викладені в заяві факти не знайшли свого підтвердження, оскільки не встановлено доказів того, що мало місце такн кримінальне правопорушення, а також, що Зінченко мав реальні підстави побоюватися за своє здоровʼя чи життя.
Проаналізувавши відеоматеріали з судового засідання, поліція зʼясували, що донька вбитої в підвищеному психоемоційному стані, внаслідок смерті матері, висловлювала систематично запитання Зінченко про те,чому він убив її матір.Натомість підозрюваний демонстративно їй показав, привідкривши ротову порожнину, свого язика, що, у свою чергу, дуже обурило потерпілу. Остання почала словесну перепалку, але без прямих і явних погроз щодо життя і здоровʼя підозрюваного, що підтверджується її особистими поясненнями.
26 липня стосовно поліція все ж винесла постанову про забезпечення заходів безпеки стосовно Зінченка у вигляді особистої охорони.
31 липня суд за клопотанням слідчого з метою забезпечення особистої охорони перемістив підозрюваного з ДУ «Львівська установа виконання покарань (№19)» до Ізолятора тимчасового тримання №4 ГУНП у Львівській області, де він перебуває і понині.
Відтак у скарзі на бездіяльність поліції суд захисту відмовив.
Нагадаємо, що 26 липня 2024 року суд узяв під варту 18-літнього мешканця Дніпра Вʼячеслава Зінченка. За версією слідства, саме він надвечір 19 липня на вулиці вистрелив Фаріон у голові. Від поранення жінка померла в лікарні. Сусіди впізнали в підозрюваному підозрілого юнака, який тиждень перед убивством по кілька годин просиджував під багатоповерхівкою, в якій мешкала Фаріон.
Камери відеоспостереження зафіксували, що Зінченко приїхав до Львова із Дніпра, де постійно проживав із батьками. У Львові він пробув більше тижня і змінив три зйомні квартири. Після вбивства Фаріон він побув ще два дні і 21 липня вернувся до Дніпра та 25-го був затриманий.
Припускається, що підозрюваний мав спільників і, в тому числі, отримував матеріальну підтримку на свою роботу.
Під час обрання запобіжного заходу хлопець вину не визнав. Його адвокат сказав, що підозра передчасна і причетність Зінченка не доводиться.
Поліція розглядає декілька мотивів убивства: особиста неприязнь, громадсько-політичну діяльність Фаріон та ідеологічні причини, а також причетність до злочину російських спецслужб.
Ірина Фаріон — доктор філологічних наук, викладала в університеті «Львівська політехніка», у 2012-2014 роках була народним депутатом від націоналістичної партії Всеукраїнське обʼєднання «Свобода». Фаріон відома радикальними негативними висловлюваннями на адресу російськомовних жителів України.
Вбивство сталося засвітла, біля будинку, де Фаріон мешкала, і просто на очах у сусідів. Стріляли, коли вона з валізою вийшла чекати таксі, аби поїхати до дочки.
Більше про справу — Як 18-річний підозрюваний у вбивстві Фаріон потрапив за ґрати