Балаклійський районний суд Харківської області затвердив угоду про визнання винуватості у справі про колабораційну діяльність.
Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на вирок від 7 жовтня.
Жінка працювала фельдшеркою амбулаторії загальної практики-сімейної медицини в с. Веселе Харківської області. Вона забезпечувала надання долікарської медичної допомоги населенню, була матеріально-відповідальною особою і мала у своєму розпорядженні медикаменти медпрепарати та обладнання, які повинна була використовувати в інтересах держави та її громадян, за відсутності завідуючого загальної практики-сімейної медицини в селі Веселе,
Але в середині березня 2022 року жінка вирішила отримати привілейоване ставлення до себе та членів своєї сімʼї від окупантів. Обвинувачена погодилась передати в розпорядження військових РФ будівлю амбулаторії загальної практики-сімейної медицини площею 311 м2 разом із матеріальними цінностями.
Фельдшерка і солдати погодилися використовувати приміщення спільно не лише за призначенням як амбулаторію, але і для роздрібної торгівлі різноманітними товарами та продукцією, що завозилися окупантами.
Із середини березня та включно по серпень 2022 року, обвинувачена, не приховуючи свою лояльність і симпатії до російської армії торгувала в приіщенні абулаторії медикаментами та медпрепаратами, а також завезеними військовими збройних сил РФ товарами повсякденного попиту та алкогольними напоями. Тобто вчинила кримінально карані дії, а саме передала матеріальні ресурси збройним формуванням держави-агресора та вела господарську діяльність у взаємодії з ними.
Після звільнення території жінка з 2 травня 2023 року утримувалася під варою. У вересні 2024-го вона уклала угоду з прокурором і визнала вину. Суд врахував її допомогу у встановленні обставин справи і щиро каяття,
Обвинувачена раніше не судима, за місцем попередньої роботи і за місцем проживання характеризується в цілому позитивно, має на утриманні неповнолітню дочку 2008 р.н.
Жінці призначили узгоджене покарання у вигляді штрафу в 170 тисяч гривень з конфіскацією майна і забороною обіймати посади, пов’язані з виконанням функцій держави та місцевого самоврядування, на строк 15 років.
Запобіжний захід у виді тримання під вартою без визначення розміру застави суд скасувати, негайно звільнивши обвинувачену з-під варти.