Шевченківський районний суд міста Києва 23 липня отримав обвинувальний акт щодо народного депутата VII скликання від Партії регіонів Віталія Грушевського і ще двох обвинувачених.
Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на дані в системі «Судова влада». Склад суду і час підготовчого засідання поки не визначені.
Наприкінці серпня минулого року Служба безпеки України затримала чотирьох осіб у справі про державну зраду, диверсійну діяльність і готуванні теракту.
За даними слідства, підозрювані підірвали залізничну колію на Полтавщині, щоб перешкодити логістиці Збройних сил України. А також планували ще серію вибухів на залізниці, яку Сили оборони використовували для перевезення техніки і особового складу.
Екснардеп Грушевський вважається куратором агентурної мережі. Інші затримані — імовірний виконавець диверсій, постачальник вибухових пристроїв і агентка, яка здійснювала зовнішнє спостереження.

За завданням ФСБ РФ учасники групи, нібито, також збирали інформацію про громадян України, які «цікавили» російську спецслужбу, їх місця проживання, розпорядок дня та коло спілкування.
СБУ опублікувала фото листування фігурантів щодо медійника Дмитра Гордона.

— Приветик, сможешь посмотреть какой дом у Гордона? Надо внешний вид — что у него на доме башенки, чи купола, есть ли небольшая футбольная площадка возле дома? Кинь мне номер карты на вайбер.
Деякі ЗМІ писали, що агенти РФ, нібито, планували замовне вбивство Гордона. Але наразі єдним потерпілим у справі є філія Укрзалізниці.
Співучасниця групи в лютому 2025-го пішла на угоду про визнання винуватості і зобовʼязалась співпрацювати зі слідчими, надаючи показання. Замість державної зради і готування теракту їй інкримінували незаконну передачу інформації про розташування військовослужбовців.
Згідно з вироком, вранці 26 серпня 2024 року жінка за завданням іншої особи прибула до Українського інституту національної пам`яті по вулиці Липській у місті Києві, потрапила до внутрішнього двору і побачила військовослужбовців біля входу до будівлі з фасадним оздобленням червоного кольору. Зловмисниця зробила шість фотознімків, на яких видно віййськових біля входу до будинку, пішохідну частину вулиці і припарковані поруч автомобілі. Жінка повернулась додому і мала намір надіслати фото замовнику, але не встигла. Того ж дня СБУ провела за її місцем проживання обшук і вилучила мобільний телефон із фотографіями.
За матеріалами справи, обвинувачена сфотографувала пункт тимчасової дислокації співробітників одного з підрозділів Служби безпеки України.
За умовами угоди, її засудили до 5 років позбавлення волі, звільнивши з іспитовим строком 2 роки.
Із відкритих джерел відомо, що ця жінка судилась про стягнення заробітку з парламентським телеканалом «РАДА», де вона у 2013-му працювала ведучою і головною випусковою телепрограм.