Святошинський районний суд міста Києва визнав водійку винною в адмінправопорушенні, а саме відмові від огляду на стан наркотичного спʼяніння.
Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на постанову від 24 вересня.
За матеріалами справи, 30 липня 2024 о 00 год. 30 хв. жінка керувала авто, їдучи по Берестейському проспекту в Києві, маючи такі ознаки наркотичного спʼяніння: виражене тремтіння пальців рук, поведінка, що не відповідає обстановці, розширені зіниці, які не реагують на світло. Від огляду на стан наркотичного спʼяніння в медичному закладі у лікаря-нарколога вона відмовилась.
У судовому засіданні водійка пояснила, що опівночі виїхала з села Чайки Київської області на судове засідання, призначене в Дзержинському районному суді м. Харкова на 10 годину ранку.
На блокпосту її зупинили, перевірили документи і попросили підвезти військового до станції метро «Академмістечко». Приблизно о 00 год. 30 хв., коли вона рухалася по Берестейському проспекту її зупинили на іншому блокпосту, перевірили документи, запитали про документи у військового, але він не мав ніяких документів. До машини підійшло багато військових та поліцейських, які ставили чиленні запитання і вона почала нервувати, пояснювала, що не знає військового, який сидить на пасажирському сидінні, просила зателефонувати на попередній блокпост. Також пояснювала, що не навмисно їде у комендантську годину, адже їй потрібно на судове засідання, і що вона хворіє кілька днів поспіль.
Водійка запевняла, що, начебто, погодилася пройти огляд на стан наркотичного спʼяніння, але сказала поліцейським, що приблизно тиждень тому мала хірургічне втручання і приймала ліки, тому поцікавилась, чи може тест показати це як наркотичні засоби, на що відповіді не отримала. Після цього повідомила, що порадиться з лікарем і після цього вирішить чи проходити тест. Однак поліцейські сказали, що їй лікар нічого розʼяснювати не буде і вони не будуть чекати. Оскільки була комендантська година та дощ, вона відмовилася від проходження огляду на стан наркотичного спʼяніння.
Вранці жінка звернулася до медичного центру і отримала довідку, що в неї немає ознак вживання психоактивних речовин, тому просила суд закрити справу.
Відмову пройти огляд у лікаря-нарколога зафіксували нагрудні відеокамери працівників путрульної поліції.
Медогляд адвокатка справді пройшла, але аж через 17 годин після її зупинки працівниками поліції. Відтак подібні доводи суд визнав безпідставними.
Адвокатку оштрафували на 17 тисяч гривень і заборонили їй на один рік керувати транспортними засобами.