Вищий антикорупційний суд призначив обвинувальний акт щодо екссудді Миколи Чауса до розгляду 30 листопада у відкритому судовому засіданні.
Про це повідомляє «Судовий репортер».
У наступний вівторок будуть оголошувати обвинувальний акт.
Суд продовжив Чаусу цілодобовий домашній арешту до 24 січня. Обвинувачений зобов’язаний, зокрема, не залишати квартиру, прибувати до суду, утримуватись від спілкування зі свідками. Також він і надалі повинен носити електронний браслет.
До Чауса вжито заходів безпеки, оскільки він повідомив, що зазнав викрадення, позбавлення волі та інших протизаконних дій.
У засіданні обвинувачений мав на собі бронежилет. Також у залі його охороняли працівники Служби безпеки.
Адвокати просили проводити засідання, навіть підготовче, у закритому режимі з огляду на загрози для їх підзахисного.
Прокурор Аліна Жовницька підстав для закритого засідання не вбачає. Вона пояснила. що в антикорупційному суді зараз слухатиметься справа про хабар. Щодо можливого викрадення Чауса, у зв’язку з чим його і охороняє СБУ, то ці обставини розслідуються в іншому кримінальному провадженні.
Уже відомо, що прокурор має намір викликати п’ятьох свідків. У списку свідків захисту — попередньо до 30 осіб.
Більше про те, як проходило це засідання читайте згодом на сайті «Судовий репортер».
За версією обвинувачення, у 2016 році суддя Дніпровського суду Києва Микола Чаус вимагав та одержав неправомірну вигоду у 150 тис. доларів. Скориставшись суддівським правовим імунітетом, він залишив територію України.
Дії Чауса кваліфікуються як отримання неправомірної вигоди особою, що займає особливо відповідальне становище (ч.4 ст.368 КК). За такий злочин йому загрожує від 8 до 12 років ув’язнення з конфіскацією майна.
У лютому 2017 року його затримали на території Республіки Молдова. Детективи Національного бюро подали клопотання про екстрадицію екссудді до України. У свою чергу, Чаус просив дати йому політичний притулок, а після відмовив знову зник. У квітні 2021 року з’явилася інформація про нібито його викрадення.
У липні 2021 року Чаус знайшовся в одному з сіл Вінницької області. Згодом він дав пояснення, що на початковому етапі розслідування погодився на пропозицію своїх захисників поїхати в інше місце, але не мав наміру покидати Україну, ці речі нібито відбулися поза його волею.
Національне антикорупційне бюро оприлюднило частину матеріалів негласних слідчих дій 2016 року, якими зафіксовано спілкування екссудді Миколи Чауса. Заявницею у справі Чауса була ексдружина працівника НАБУ, чиїй матері суддя виносив вирок за торгівлю сильнодіючими речовинами та прекурсорами. Безпосередньо гроші Чаусу передавав працівник НАБУ.
СБУ розслідує кримінальне провадження за фактом викрадення громадянина Чауса, до якого можуть бути причетні працівники правоохоронних та слідчих органів. Чауса у цьому провадженні визнано потерпілим.
НАБУ також розслідується версія, що у 2016 році втечу Чауса до Молодови організували низка осіб, у числі яких керівник служби безпеки президента Порошенка.