Вищий антикорупційний суд призначив підготовче засідання у справі колишнього заступника секретаря Ради безпеки та оборони України Олега Гладковського щодо зловживання службовим становищем.
Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на розклад роботи суду.
Судове засідання планується 29 липня о 16 годині. Справу розглядатимуть судді – Ярослав Шкодін, Олег Федоров, Лариса Задорожна.
Окрім Гладковського, на лаві підсудних опинилися ексзаступник міністра оборони Ігор Павловський та ексдиректор департаменту військово-технічної політики розвитку озброєння та військової техніки Міноборони Андрій Араптанов. Збитки держави оцінюються у 17,44 мільйона гривень.
За зловживання службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки (ч.2 ст. 364 ККУ) усім трьом загрожує від 3 до 6 років позбавлення волі із забороною обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років, а також штраф від п’ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
За версією обвинувачення, колишній посадовець РНБО використав надану йому владу та службове становище всупереч інтересам служби з метою отримання неправомірної вигоди структурою, в якій він та його близькі особи мають частку власності, а саме — ПАТ «Автомобільна компанія «Богдан Моторс».
Гладковський начебто забезпечив невиключення дочірнього підприємства «Богдан Моторс» із державного оборонного замовлення, попри невідповідність передбаченим урядом умовам, та подальшу закупівлю в нього державним коштом вантажних автомобілів МАЗ 6317.
Заступник міністра оборони та директор департаменту Міноборони організували закупівлю в межах державного оборонного замовлення. Незважаючи на те, що автівки не відповідали вимогам уряду. Крім того, з’ясувалося, що договір між Міністерством оборони та компанією-виробником передбачав часткову передоплату, а також фіксування ціни товарів. Проте всупереч цьому, ціна за товари була збільшена і відповідальні за проведення закупівлі посадовці департаменту Міноборони її погодили, попередньо узгодивши питання із заступником Міністра оборони. Як наслідок, фірмі незаконно переплатили 17,44 млн гривень.
Підозри Олегу Гладковському, ексзаступнику міністра оборони та директору департаменту Міністерства оборони повідомили у жовтні 2019-го. З червня 2020 року тривало ознайомлення сторони захисту з матеріалами досудового розслідування.
Паралельно Солом’янський суд Києва на 31 серпня призначив засідання в справі про зловживання впливом сина експосадовця Ігоря Гладковського.
Раніше Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду змінила підсудність справи Гладковського-молодшого. У клопотанні адвоката йшлося про те, що Ігор Гладковський не належить до тих топ-чиновників, злочини щодо яких розслідує НАБУ, а також йому не інкримінується злочин із підслідності НАБУ.
За версією слідства, у 2015-2017 роках Ігор Гладковський реалізував схему поставок контрабандних товарів на підприємства Укрооборонпрому із використанням фірми «Оптимумспецдеталь» та інших суб’єктів господарювання. За свою роль Гладковський-молодший нібито отримував неправомірну вигоду – 50% від суми незаконного прибутку учасників схеми. За інформацією НАБУ, лише за одним договором Гладковський отримав 950 тисяч гривень.
У лютому-березні 2019-го журналісти Bihus.info оприлюднили розслідування про причетність оточення президента Порошенка до корупції в оборонній сфері. Після цього президент звільнив Олега Гладковського із посади в РНБО.
Олег Гладковський подав позов до журналістів Bihus.info Дениса Бігуса та Лесі Іванової, вимагаючи понад 2 мільйони гривень моральної компенсації та спростування інформації.
Син Гладковського також судився про захист честі та гідності. 3 липня 2020-го Подільський суд Києва зобов’язав журналістів спростувати інформацію, але вже в грудні апеляція скасувала це рішення.