Красногвардійський районний суд міста Дніпра визнав Вʼячеслава Негребу винним у незаконному зберіганні боєприпасів і поширенні інформації про знаходження військовослужбовців.
Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на вирок від 15 липня.
28 лютого 2022 року обвинуваченому у месенджері Telegram на очі потрапив відеозапис блокпосту українських військових на перехресті вулиць у Дніпрі. Він переслав це відео в одну із груп, учасниками якої були особи антиукраїнських поглядів. У вироку написано, що відео було поширено в групу «Славянские речи», іншим разом зазначається, що обвинувачений був адміністратором групи «Славянские вести».
2 березня 2022-го при обшуку за місцем проживання чоловіка вилучили Telegramтакож 60 патронів для нарізної вогнепальної зброї, які він зберігав без дозволу.
У судовому засіданні допитувався свідок, наприкінці лютого 2022 року натрапив на Youtube-канал «Вечеслав Негреба», коли там обговорювалося відновлення кордонів СССР. На відео обвинувачений спілкувався із чоловіком, який мав червоні прапори. Йшла бесіда про те, що прийдуть російські війська і буде «воззʼєднання». Співрозмовник запитував в обвинуваченого, яка обстановка в області, де «наші» війська. Відео мали тисячі переглядів і велику кількість коментарів.
Тривалість відеороликів становила від 30 хвилин до години. Канал створений у квітні 2020-го, має понад 22 тисячі підписників і більше 300 опублікованих відео, у тому числі випуски про принципи та ідеї Концепції суспільної безпеки СРСР, відновлення СРСР і матеріали на підтримку Російської Федерації.
Громадянин, який обурився змістом Youtube-каналу, звернувся до правоохоронців і після цього в його автора провели обшук.
Сусідка обвинуваченого була запрошена як понята при проведенні обшуку. Жінка пригадала, що в квартирі була символіка Радянського союзу, а ще вилучили стопку методичок «Назад в СССР» і патрони. Пізніше від сусідів вона дізналася, що обвинувачений, нібито, вів телеграм-канал «Назад в СССР».
Із протоколу обшуку житла видно, що було вилучено брелок із написом «Донецкая народная республика», «георгіївську» стрічку з радянською символікою, паспорт «Союз коренных народов Руси» на імʼя обвинуваченого, посвідчення Mass-Media і «Світовий міжнародний екстериторіальний простір» на імʼя обвинуваченого, паспорт СРСР на імʼя обвинуваченого, брошуру «Концептуальная власть», довідки за реквізитами для одержання SWIFT-платежу в рублях РФ і документи щодо оформлення доступу до державної таємниці.
Початково Негребу звинувачували у державній зраді (ч.1 ст.111 КК»). За версією слідства, підозрюваний був адміністратором проросійського телеграм-каналу, а також мав канал на Youtube, в якому розміщував матеріали на підтримку вторгнення РФ в Україну. Справа майже два роки слухалася в суді і приблизно за місяць до вироку прокурор змінив обвинувачення на перешкоджання законній діяльності Збройних сил України (ч.1 ст, 114-1 ККУ).
Після цього чоловік визнав вину в повному обсязі, щиро покаявся. Він розповів, що відео блокпосту українських військових знайшов в одній із груп у Telegram у перші дні повномасштабного вторгнення РФ в Україну. Оскільки активно цікавився подіями в країні, то вирішив надіслати відеозапис користувачам спільноти, учасником якої був сам, щоб поінформувати, що відбувається у Дніпрі. Патрони він купив приблизно у 2014 році на всякий випадок, для самозахисту, зберігав вдома та забув про них.
Ведення проросійського каналу на Youtube цьому чоловікові більше не інкримінували.
За сікупністю злочинів Неребу засудили до 5 років позбавлення волі зі звільненням від відбуття покарання з іспитовим строком 3 роки.
Брелок з написом «Донецкая народная республика», «георгіївську стрічку», радянські паспорти «Георгіївська» та посвідчення на імʼя обвинуваченого суд розпорядився знищити.