Екскерівника «Північної виправної колонії (№90)» Євгена Соболєва визнали винним у колабораціонізмі.
Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на вирок від 19 жовтня.
У 2022 році в умовах окупації Соболєв очолив «Управление службы исполнения наказаний по Херсонской области».
Правоохоронці мають дані, що до призначення на посаду обвинувачений схиляв інших працівників ДУ «Північна виправна колонія (№90)» до роботи в окупаційному органі.
У листопаді 2022-го, після звільнення Херсона Збройними силами України, «УСИН по Херсонской области» переїхало на тимчасово окуповану територію Херсонщини. Соболєв виїхав також і продовжив працювати в окупації.
Соболєва судили заочно в Ужгородському міськрайонному суді Закарпатської області.
У судовому засіданні відтворили показання чотирьох свідків, троє з яких перебували із Соболєвим у робочих відносинах. Вони підтвердили, що 25 лютого Соболєв зібрав особовий склад колонії і наказав усім залишатися на робочих місцях. 2-3 рази на тиждень до Соболєва приїжджали російські військові і спілкувалися із ним у кабінеті.
Свідкам відомо, що Соболєв віддавав накази на проведення обшуків і застосування фізичної сили до вʼязнів, змушував засуджених працювати на бік ворога.
Після звільнення Херсона в кабінеті, який використовував Соболєв, знайшли лист російською мовою із додатками щодо потреб окупаційного органу в фінансуванні і забезпеченні, адресований главі окупаційноі адміністрації Херсонської області Сальдо. Документи були за підписами обвинуваченого і з печатками «УСИН по Херсонской области».
Інформація про «УСИН по Херсонской области» також є у російському державному реєстрі юридичних осіб і Соболєв зазначений там керівником.
Суд призначив 13 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Засудженому також забороняється на 11 років обіймати деякі посади в органах влади, установах, підприємствах та організаціях незалежно від форми власності.
У липні цього року поліція також оголосила Соболєву підозру в порушенні законів та звичаїв війни — за депортацію до Росії та анексованого Криму 1700 українських вʼязнів.