Печерський суд продовжив запобіжні заходи директору ТОВ «Нафтогаз Трейд» Євгену Бистрицькому і директору ТОВ «Газ Транс Груп» Олександру Канцеляруку, яких звинувачують в участі у газових схемах нардепа Олександра Онищенка.
Про це повідомляє «Судовий репортер» .
Запобіжні заходи продовжено до 15 жовтня.
До Бистрицького застосовано особисте зобов’язання, а Канцелярук залишається під вартою з альтернативою застави.
Суддя Олег Білоцерківець зазначив, що ризики щодо Канцелярука не зменшились, а стан здоров’я дозволяє йому перебувати в СІЗО. Бистрицький, зокрема, має утримуватись від спілкування з Олександром Онищенком, Валерієм Постним та іншими фігурантами так званої «газової справи».
Захисники заперечували, вказуючи, що їм не надано додатків, якими прокурор обгрунтовує клопотання.
17 серпня засідання почалось із запізненням на півгодини і тривало близько 20 хвилин, включаючи нарадчу кімнату.
Суддя Білоцерківець повідомив, що у зв’язку з зайнятістю в інших справах суд мусить відкласти засідання і може розглянути тільки термінові клопотання.
Один із адвокатів повідомив, що матиме у вересні щорічну відпустку. Суд відклав розгляд на 1 жовтня.
Як відомо, прокурор має зачитати обвинувальний акт.
2 липня Печерський суд провів підготовче засідання у справі і призначив обвинувальний акт до розгляду.
Канцеляруку і Бистрицькому інкримінують злочини, передбачені ч.1 ст.255, ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 205, ч. 2 ст. 366, ч. 3 ст. 209 Кримінального кодексу, вчинені у складі злочинної організації (співучасть у легалізації (відмиванні) доходів, одержаних злочинним шляхом; привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем; фіктивне підприємництво; службове підроблення).
Канцелярук і Бистрицький були директорами компаній-переможців аукціонів із продажу природного газу за заниженими цінами, які у подальшому реалізовували газ вже за ринковими цінами та вчиняли дії з легалізації отриманих у такий спосіб прибутків. Ці компанії детективи вважають підконтрольними нардепу Олександру Онищенку.
Канцелярук перебуває під вартою із можливістю внесення застави у 16 млн грн. Таку заставу суд встановив йому у травні 2018 року.
Обвинувачені деякий час перебували у розшуку і були затримані восени 2017-го.
Після затримання Канцелярук стверджував, що йому не було відомо, що його оголосили у розшук, повісток про виклик до правоохоронних органів він не отримував, а текст підозри йому прислали поштою.
Бистрицький раніше також перебував під вартою. Але у квітні 2018-го суд зменшив йому заставу з 5,5 млн грн. до 528 тис. грн. і він вийшов на волю. На нього покладено низку обов’язків, зокрема утриматися від спілкування з деякими особами і здати закордонний паспорт.
18 грудня 2017-го Солом’янський суд Києва дав дозвіл на заочне розслідування стосовно Онищенка і ще п’яти фігурантів «газової справи», серед яких матір біглого нардепа Інеса Кадирова.
Онищенко підозрюється у створенні злочинної організації і заволодінні коштами від реалізації природного газу в рамках договорів про спільну діяльність з ПАТ «Укргазвидобування». Збиток держави оцінюється у понад 740 млн грн.
Водночас відомо, що більше року суд не може провести підготовче засідання у справі інших восьми обвинувачених, яких Національне антикорупційне бюро також вважає учасниками злочинної організації Онищенка.